۳۶۰ هزار واحد مسکن برای محرومان کشور ساخته می شود

رئیس کمیته امداد کشور گفت: ۳۶۰ هزار واحد مسکن برای محرومان شهری و روستایی کشور ساخته می شود.

به گزارش مشق صلح، مرتضی بختیاری در نشست با استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: در شرایط بحران‌ها مدیریت‌ها، انگیزه‌ها، توانمندی مشخص می شود در این راستا گزارش‌های سیل تابستانی باید جمع بندی و گزارش شود.

وی اظهارکرد: در سیل تابستانی اخیر خساراتی به استان کهگیلویه و بویراحمد وارد شده اما تلفات جانی با مدیریت استاندار و مجموعه استان نداشته است.

رئیس کمیته امداد با بیان اینکه گروه ارزیاب منازل مسکونی مددجویانی که در اثر سیل خسارت دیده اند را مورد بررسی قرار دهند و گزارش این خسارات را اعلام کند، خاطرنشان کرد: همچنین وام‌های قرض الحسنه کمیته امداد در حوزه ازدواج و اشتغال جز اولویت ماست و در این راستا پای کار خواهیم بود.

بختیاری تصریح کرد: سعی می‌کنیم با پرداخت تسهیلات اشتغال زا برای هشت هزار و ۱۰۰ نفر در استان کهگیلویه و بویراحمد شغل ایجاد شود.

وی با اشاره به مصوبه دولت برای حمایت از مددجویان کمیته امداد و بهزیستی تاکید کرد: ۵۰ درصد اشتغالزایی‌ها کمیته امداد به مددجویان و ۵۰ درصد نیز به غیر مددجویان دهک های یک تا پنج اختصاص داده می شود.

رئیس کمیته امداد کشور با اشاره طرح نهضت ملی مسکن در کشور تصریح کرد: برای مسکن در مناطق محروم کشور از جمله استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، ایلام، سیستان و بلوچستان و کرمان آمادگی داریم که برای مسکن محرومان استان کهگیلویه و بویراحمد بخصوص شهر یاسوج در صورت تامین زمین و زیرساخت‌ها همکاری و اقدام خواهیم کرد.

وی ادامه داد: مسکن محرومان کشور را بصورت جدی در برنامه کمیته امداد داریم بطوری که ۳۶۰ هزار واحد تفاهم نامه امضاء کردیم که از این تعداد ۲۴۰ هزار واحد شهر و ۱۲۰ هزار واحد روستایی است.

برچسب ها

دیگر خبرها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *