اقلیمخبرخبر فوریویژهویژه سطح دو

به فعلیت رساندن ظرفیت های استان مهم و حیاتی است

دکتر علیرضا عباسی نماینده مردم شریف کرج، فردیس و اشتهارد عصر امروز از منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین‌المللی پیام بازدید کرد.

به گزارش مشق صلح،  نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد گفت: در کنار عقب ماندگی هایی که در استان البرز وجود دارد نقاط قوت و پتانسیل های ویژه ای هم به چشم می آید که توجه به این ظرفیت ها و به فعلیت رساندن آنها جهت ارتقا استان مهم و حیاتی است.

منطقه ویژه اقتصادی پیام یکی از نقاط قوت استان البرز است و نیازمند توجه ویژه می باشد، بنابراین همنوایی و هم افزایی تمام دستگاه های اجرائی برای استفاده حداکثری از این ظرفیت ها لازم و ضروری است.

در استان قطب های تولیدی خوبی شکل گرفته است و محصولات غذایی، بهداشتی، دارویی، کشاورزی و … بصورت مطلوب تولید می شود ولی نیاز است یک زنجیره کامل شکل بگیرد و مواد اولیه، تولید، مجموعه های سالم سازی محصول و حمل و نقل در کنار مجموعه های صادراتی وجود داشته باشد تا این زنجیره بصورت کامل شکل بگیرد.

یک بخش از تولیدات قابل توجه محصولات کشاورزی استان، صادراتی است، این محصولات به دلیل اینکه فاسد شدنی هستند باید در اسرع وقت صادر شوند که منجر به خرابی محصول نشوند. مجموعه پیام به راحتی می تواند این کار را از طریق حمل و نقل هوایی انجام دهد و از این طریق هم کالا صادر می شود و هم ارزش افزوده مضاعف تولید می شود علاوه بر این می تواند معین سایر استان ها هم باشد.

ظرفیت مسافربری فرودگاه پیام هم نیاز است که فعالتر شود چرا که البرز با جمعیت قابل توجه و استان های مجاور می توانند از این مجموعه بصورت بهینه استفاده کنند.

با هم افزایی دستگاههای مختلف اجرایی، حقوقی، قانونگذاری، مسائل مختلف را می توان حل کرد مثلا در مورد منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام مشکلات مختلف در حوزه گمرک، حمل و نقل هوایی، سوخت و … را می توان با هم افزایی دستگاه ها حل کرد و همچنین در گرو همین هم افزایی موانع بر سر راه تولید را برداشت.

در حوزه سوخت کارگو (جهت صادرات محصولات کشاورزی) ، در مجلس با دغدغه هایی که وجود داشت، پیگیری های لازم انجام شد و در بودجه هم دیده شد ولی متأسفانه به فعلیت نرسید که باید پیگیری لازم جهت اجرایی شدن آن برداشته شود.

از دستگاه های مربوطه در این زمینه در کمیسیون کشاورزی پیگیری خواهیم کرد که مشکل کار کجاست و به چه علتی این بند قانون بودجه ۱۴۰۱ هنوز در کشور اجرا نشده است.

نمایش بیشتر

دیگر خبرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا