اقلیمخبرویژهویژه سطح دو

مصوبه تخفیفات عوارض شهرسازی با هدف کنترل قیمت مسکن ابلاغ شد

معاون شهردار تهران از آغاز ارائه تخفیفات ویژه برای پرداخت عوارض شهرسازی خبر داد و گفت: مؤدیان و متقاضیان صدور پروانه و گواهی ساختمانی که تمایل به پرداخت عوارض شهرسازی خود به صورت نقدی و یکجا را داشته باشند می‌توانند از تخفیفات پلکانی تا ۴۰ درصد در عوارض ساخت بهره مند شوند.

به گزارش مشق صلح، حمیدرضا صارمی با اشاره به تصویب «اصلاحیه مصوبه نحوه اخذ مطالبات حوزه شهرسازی شهرداری تهران» گفت: مدیریت شهری تهران با هدف ایجاد تعادل در قیمت مسکن، رونق ساخت و ساز و همچنین تشویق و تسهیل در وصول مطالبات ناشی از عوارض صدور پروانه ساختمانی و نظارت فنی، این لایحه را با در نظر گرفتن تخفیفات پلکانی به شورای اسلامی شهر تهران ارائه کرده بود که با همراهی اکثریت قاطع اعضای شورای انقلابی شهر تهران به تصویب رسید و اکنون با تأیید فرمانداری تهران برای اجرا، به مناطق ۲۲ گانه ابلاغ شده است.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با اشاره به تحقق صدور یک هفته ای پروانه شهرسازی توسط مناطق افزود: براساس این مصوبه، متقاضیان پروانه و گواهی ساختمانی که دارای تسویه حساب قطعی و تأییدیه وصول عوارض سیستمی باشند، در صورت عدم تغییر در سطح و سطوح مورد درخواست، تا پایان سال ۱۴۰۲ نیز مشمول افزایش احتمالی عوارض نمی شوند.

وی در خصوص اعمال پاداش خوش حسابی در مصوبه جدید، اظهار داشت: در صورتی که مؤدی یا متقاضی صدور پروانه، تمایل داشته باشد کل مبلغ عوارض شهرسازی را به صورت نقدی و یکجا از تاریخ ۲۰ آبان ماه تا ۲۰ اسفند ماه ۱۴۰۱ پرداخت کند، مشمول پاداش و جایزه خوش حسابی می شود. در این مصوبه به منظور بهره مندی حداکثری مشمولان از این فرصت، میزان پاداش با توجه به مبلغ عوارض و زمان پرداخت، به صورت پلکانی حداکثر تا ۴۰ درصد تعیین شده است.

صارمی در تشریح جزییات جدول نحوه محاسبه تخفیفات عوارض شهرسازی، گفت: در صورتی که این عوارض در بازه زمانی ۲۰ آبان تا ۲۰ آذر ماه ۱۴۰۱ پرداخت شود، متقاضی مشمول ۴۰ درصد تخفیف برای عوارض تا یک میلیارد تومان، ۳۸ درصد تخفیف برای مبالغ از یک میلیارد تا ۲۵ میلیارد تومان، ۳۶ درصد تخفیف برای مبالغ ۲۵ تا ۵۰ میلیارد تومان، و ۳۴ درصد تخفیف برای مبالغ ۵۰ میلیارد تومان به بالا می شود.

نمایش بیشتر

دیگر خبرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا