اجتماعیخبرخبر فوریدر شهرسیاسیویژهویژه سطح دو

چاره ای جز همکاری برای تکمیل مترو کرج نداریم

استاندار البرز گفت: برای مدیران ارشد کشور این سوال مطرح است که پروژه قطار شهری کرج بعد از این همه سال چرا به بهره برداری نمی رسد.

به گزارش مشق صلح، مجتبی عبدالهی در نشست بررسی زمین دانشگاه خوارزمی برای احداث دپوی قطار شهری کرج که با حضور فرماندار کرج، سرپرست شهرداری کرج و رییس دانشگاه خوارزمی در محل استانداری البرز برگزار شد، اظهار داشت: چاره ای جز حل مشکل قطار شهری کرج نداریم، برای مدیران ارشد کشور هم این سوال ایجاد شده که چرا مترو کرج بعد از این همه سال به بهره برداری نمی رسد!

وی با بیان اینکه پروژه مترو کرج برای استان و حتی دولت مهم است، گفت: نمی توانیم در شرایط فعلی مترو را رها کنیم چرا که مثلا دانشگاه خوارزمی در زمینی که برای دپو قطار شهری در نظر گرفته شده و مورد تایید رییس جمهور محترم هم قرار گرفته، می خواهد ساختمان بسازد.

استاندار البرز ادامه داد: مترو مصوبه شورای عالی راه و شهرسازی دارد و همه وظیفه داریم برای تکمیل آن تلاش کنیم.

این مسئول با اشاره به اینکه همه استان در خدمت دانشگاه خواهند بود، یادآور شد: ما چاره ای جز اجرای پروژه قطار شهری و استفاده از زمین دانشگاه خوارزمی نداریم. در سفر رییس جمهور به استان البرز دو محل توسط ایشان مورد بازدید قرار گرفت که یکی از آن ها زمین دانشگاه خوارزمی برای دپوی قطار شهری کرج بود و این نشان دهنده مهم بودن این پروژه است.

عبدالهی ادامه داد: مطمئن هستم مسئولان دانشگاه خوارزمی به حل مشکل مترو کمک خواهند کرد. باید با نگاه تعاملی موضوع مترو را حل کنیم و با اطمینانی که از برادرانم در دانشگاه دارم این اتفاق رخ خواهد داد.

استاندار البرز خاطرنشان کرد: اطمینان دارم گره مترو کرج به دست مدیران دلسوز دانشگاه باز خواهد شد. ما برای احداث دپوی مترو کرج هیچ گزینه ای جز زمین دانشگاه خوارزمی نداریم، اگر گزینه دومی وجود داشت به سراغ این گزینه می رفتیم.

وی تاکید کرد: هزاران میلیارد تومان از بیت المال در مترو کرج خوابیده و برادرانه از عزیزانم در مجموعه دانشگاه خوارزمی می خواهم با نگاه مثبت و با همه انرژی به حل موضوع مترو کمک کنند.

مشکل دپوی مترو کرج حل خواهد شد

سرپرست شهرداری کرج گفت: قطعا با همکاری دانشگاه خوارزمی که تاکنون همراهی و همکاری خوبی با شهرداری داشته اند، مشکل دپوی مترو کرج حل خواهد شد.

منوچهر غفاری اظهار داشت: تاکنون دو جلسه با مسئولان دانشگاه خوارزمی برای حل مشکلات فی مابین به خصوص محل احداث دپوی قطار شهری کرج داشته ایم و این روند ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: با جدیتی که استاندار محترم برای حل مشکلات پیش روی پروژه قطار شهری دارند قطعا موضوعات پیش روی پروژه قطارشهری کرج با همت همکارانم در مجموعه مدیریت شهری و همراهی دانشگاه خوارزمی حل و فصل خواهد شد.

نمایش بیشتر

دیگر خبرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا