اقلیمخبرویژهویژه سطح دو

خرید تضمینی گندم در کشور۳۰ درصد افزایش یافت

مدیرکل هماهنگی خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران از رشد ۳۰ درصدی میزان و افزایش ۲۰۲ درصدی ارزش گندم‌های خریداری شده در سال جاری نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: خرید تضمینی گندم از ۵ میلیون تن فراتر رفته است.

به گزارش مشق صلح، مرتضی سعادتی کیا با اعلام اینکه از طریق مراکز خرید در سراسر کشور به طور متوسط روزانه بیش از ۸۵ هزار تن گندم خریداری می‌شود، افزود: بیش از ۴۵ هزار میلیارد تومان از مطالبات گندمکاران در سراسر کشور به حساب آنان واریز شده است.

مدیرکل هماهنگی خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: به این ترتیب، تمام کشاورزان عزیزی که گندم خود را تا ۱۱ تیرماه جاری به مراکز خرید دولتی تحویل داده‌اند، پول گندم‌هایشان را دریافت کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه منابع مالی مورد نیاز برای خرید تضمینی گندم‌ در کشور از طریق تسهیلات بانکی، بودجه اختصاص داده توسط سازمان برنامه و بودجه و منابع داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران تأمین می‌شود، اظهار کرد: ۲۷ هزار میلیارد تومان از این واریزی‌ها از محل منابع بودجه‌ای سازمان برنامه و بودجه و ۱۵ هزار میلیارد تومان از محل تسهیلات بانکی، تأمین و به حساب کشاورزان واریز شده است.

سعادتی کیا با تأکید بر اینکه تمام تلاش‌ دولت، پرداخت به‌روز مطالبات گندمکاران است، خاطرنشان کرد: در عرف بازار محصولات کشاورزی، پرداخت پول محصول به تولیدکننده به فاصله یک هفته از زمان تحویل به منزله پرداخت نقد محسوب می‌شود، با این وجود شرکت بازرگانی دولتی ایران پیگیر منابع مالی و تسهیلات بانکی مورد نیاز است تا مطالبات کشاورزان عزیز به‌روز پرداخت شود.

نمایش بیشتر

دیگر خبرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا