اقلیمخبرخبر فوریویژهویژه سطح دو

تلاش مدیریت شهری برای ساماندهی معتادین

سرپرست شهرداری کرج گفت: شهرداری کرج نمی تواند به تنهایی از عهده ساماندهی معتادین متجاهر بر‌‌آید و همه دستگاه‌های مرتبط با این موضوع باید وظایف خود را به درستی انجام دهند تا نتیجه مد نظر حاصل شود.

به گزارش مشق صلح، منوچهر غفاری پیش از ظهر امروز در بازدید از اردوگاه ماده ۱۶ مردان و زنان البرز که به همراه غفور قاسمپور فرماندار کرج، سردار حسینی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان البرز و غلامرضا رضوانی معاون خدمات شهری شهرداری کرج صورت گرفت، با اشاره به اینکه  اعتیاد آسیبی چند وجهی است، اظهار کرد: شهرداری کرج به تنهایی از عهده ساماندهی معتادین متجاهر برنمی‌آید و همه دستگاه‌های متولی این امر باید وظایف خود را به درستی انجام دهند تا نتیجه مد نظر حاصل شود.

وی با اشاره به اینکه ساماندهی معتادین متجاهر یکی از دغدغه‌های مهم مدیریت شهری کرج است، توضیح داد: شهرداری کرج هر ساله اعتبار مناسبی به این موضوع اختصاص می‌دهد و با برگزاری برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی، برای پیشگیری و مقابله با این معضل گام برمی‌دارد.

این مسئول با بیان اینکه سال گذشته اردوگاه ماده ۱۶ بانوان البرز در جاده قزلحصار راه اندازی شد، گفت: این اردوگاه با ظرفیت حدود ۱۰۰ نفر  در حال فعالیت است و  شهرداری کرج برای تامین بخشی از هزینه‌های این مجموعه قراردادی منعقد کرده و به زودی پرداختی آن انجام می‌شود.

مشارکت شهرداری کرج برای تجهیز اردوگاه ماده ۱۶ مردان

وی با بیان اینکه مکانی هم برای راه اندازی اردوگاه ماده ۱۶ مردان در کمالشهر مشخص شده، توضیح داد: پرداخت اجاره این محل با ظرفیت بیش از ۵۰۰ نفر به عهده شهرداری است و البته در زمینه تجهیز و فضاسازی این مجموعه هم از ظرفیت مدیریت شهری استفاده خواهد شد.

سرپرست شهرداری کرج اضافه کرد: سرانه‌ای که شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر برای نگهداری هر فرد معتاد در این اردوگاه پرداخت می‌کند ۳۵ هزار تومان است و تامین هزینه باقی مانده هم به عهده سایر دستگاه‌های ذی ربط از جمله شهرداری است.

غفاری با تاکید بر اینکه عملیات تجهیز اردوگاه ماده ۱۶ مردان از فردا آغاز می‌شود، گفت: احداث سرویس بهداشتی، نصب دوربین‌های مدار بسته و … از جمله مواردی است که برای آماده سازی این مرکز باید انجام شود.

این مسئول خاطر نشان کرد: تامین بخشی از اعتبار تجهیز این اردوگاه به عهده شهرداری کرج است و طبق قول مساعد فرماندار کرج قرار است شهرهای اقماری استان هم در این خصوص پای کار بیایند.

وی گفت: خوشبختانه با راه اندازی اردوگاه ماده ۱۶ زنان به ندرت شاهد حضور معتادین متجاهر زن در سطح شهر هستیم و با آغاز به کار اردوگاه مردان هم امیدواریم نماد این آسیب اجتماعی در چهره کرج کمرنگ شود.

غفاری ابراز کرد: پاکسازی جسمانی، توانمندسازی فردی، کمک به جامعه پذیری، ارائه خدمات درمانی، روانشناختی و مددکاری از جمله خدماتی است که در اردوگاه‌های ماده ۱۶ ارائه می‌شود.

نمایش بیشتر

دیگر خبرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا