اقلیمخبرویژهویژه سطح دو

نهضت جهادی توسعه فیبرنوری شرکت مخابرات ایران از استان قزوین آغاز شد

عملیات اجرایی نهضت جهادی توسعه فیبرنوری شرکت مخابرات ایران با عنوان اختصاری "نجما"، پیش از ظهر امروز سه شنبه ۲۴خردادماه ۱۴۰۱ با حضور جمعی از مقامات کشور، مدیران ارشد حوزه ارتباطات، مدیران شرکت مخابرات ایران و فعالان ارتباطی در سالن اجتماعات استانداری قزوین برگزار شد.

به گزارش مشق صلح، در مراسم آغاز به کاررسمی عملیات اجرایی نهضت جهادی توسعه فیبرنوری کشور، دکتر اعلایی، استاندار قزوین، سردار رفیعی، فرمانده سپاه استان قزوین، دکترسیاهکلی، نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی، مهندس سلطانی، مدیرعامل شرکت مخابرات، دکتر محمودزاده، رئیس هیات مدیره، اعضای هیات مدیره شرکت، مهندس نصرآبادی، مدیر مخابرات قزوین و همچنین معاونین ستادی و مدیران استانی مخابرات استان قزوین حضور داشتند.

مهندس سلطانی ، مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در این مراسم ضمن تبریک آغاز به کار این پروژه مهم و عملیاتی و موثر برای مردم گفت: قدم های بسیار بزرگی برای آغاز عملیات اجرایی فیبرنوری در استان قزوین توسط شرکت مخابرات ایران انجام شده است.

وی افزود:این پروژه، علاوه بر ایجاد خیر و برکت برای استان، می تواند الگویی برای فعالیت های جهادی دانش بنیان در سراسر کشور باشد.

مهندس سلطانی گفت: استان قزوین را به عنوان نمونه توسعه جهادی فیبرنوری انتخاب کردیم ، تاکنون آهنگ توسعه کند بوده و نیاز به اقدام جهادی مبتنی بر تفکر جهادی حس می شود.

مدیرعامل شرکت مخابرات گفت: زنجیره اقتصاد دانش بنیان کشور بر بستر ارتباطات و فناوری اطلاعات مستقر است و در این بستر، تمام مسئولین و مردم باید مشارکت کنند تا این برنامه ها به ثمر بنشیند.

مهندس سلطانی اعلام کرد: صنعت ارتباطات در جهان با توجه دولت ها رشد می کند و اکنون از همه انتظار داریم در شرایط جنگ اقتصادی به یاری صنعت ارتباطات و مخابرات کشور بشتابند.

وی گفت: الزام کار مردمی در میدان اقتصادی و الزام رویکرد دانش بنیانی صنعت بزرک ارتباطات و فناوری اطلاعات این است که بنگاه های بزرگ، دانش بنیان شوند.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران، ارتقای کیفیت و سرعت سرویس های باند پهن خانگی و ایفای نقش بازی گردانی توسط شرکت مخابرات ایران را، برای سایر بازیگران بسیار مهم دانست و گفـت: در این مسیر اراده ملی تصمیم سازان و تصمیم گیران حوزه ارتباطات می تواند در تحقق فیبر نوری جهادی مخابرات بسیار موثر باشد.

وی ضعیف نگه داشته شدن شرکت مخابرات را علت اصلی عقب ماندگی و ظرفیت مغفول مانده صنعت ارتباطات دانست و گفت: تفکر و اقدام جهادی از سوی همه تصمیم گیران برای اقدام جهادی در این خصوص لازم است.

مهندس نصرآبادی، مدیر مخابرات منطقه قزوین نیز در ادامه با تشریح عملیات اجرایی فیبرنوری در استان قزوین تحت اقدام جهادی نجما گفت: ارائه سرویس های جدید با توجه به ظرفیت ویژه استان قزوین در مصرف فزاینده پهنای باند موجب شد تا نجما برای اولین بار از استان قزوین آغاز شود.

وی نگاه کسب و کارمحور را در صنعت مخابرات بسیار راهبردی دانست و گفت: لزوم هم افزایی مدیران عالی استان و کمک به انجام پروژه، از مهم ترین شرایط تحقق طرح نجما است.

دکترسیاهکلی، نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی، نیز در سخنانی ضمن قدردانی از اهمیت راهبردی این طرح جهادی، گفت: دنیای جدید در عرصه خدمات ارتباطات، نیاز به زیرساخت قوی و پایدار دارد که شرکت مخابرات ایران همواره در اجرا و تحقق طرح های زیرساختی پیشگام بوده است.

وی گفت: معنای قدرت اکنون دگرگون شده است و فضای مجازی فعالیت انسان را با حذف زمان، دارای توان بیشتری کرده است. به منظور پیشروی در این فضا نیاز به حمایت از شرکت های فعال در این زمینه در کشورمان داریم.

دکتر اعلایی استاندار قزوین، در این مراسم اظهار داشت: توجه به زیرساخت های تحول دیجیتال در دستور کار دولت سیزدهم قرار دارد و مجموعه های متولی این بخش، از جمله شرکت مخابرات ایران تحت حمایت دولت هستند.

وی افزود: ایجاد شهرک تولید محتوا در استان قزوین و ایجاد مرکز نوآوری آی سی تی در این استان، از بهترین ظرفیت ها برای اجرایی شدن هر چه سریع تر نهضت جهادی مخابرات ایران در توسعه فیبرنوری است.
گفتنی است این مراسم از ابتدا به صورت مشروح و پخش زنده از درگاه های “تی وی ما” شامل وب سایت شرکت مخابرات ایران ، پخش آنلاین اینستاگرام ،پخش آنلاین آپارات و ویدیو کنفرانس شاوک در اختیار تمام مخاطبان و علاقه مندان قرار گرفت.
نمایش بیشتر

دیگر خبرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا