اقلیمخبرخبر فوریسیاسیویژهویژه سطح دو

یادواره 93 شهید فرهنگی استان البرز برگزار خواهد شد

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز گفت: یادواره 93 شهید فرهنگی استان البرز پنج‌شنبه 22 اردیبهشت‌ماه با سخنرانی نماینده ولی‌فقیه در به بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار و از خانواده‌های معظم شهدای فرهنگی استان البرز تجلیل خواهد شد.

به گزارش مشق صلح، استان البرز نشست هماهنگی برگزاری یادواره شهدای فرهنگی استان البرز صبح امروز 19 اردیبهشت ماه با حضور سلیمان رستمیان مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز، علی حجرگشت مدیرکل آموزش‌وپرورش استان البرز و دیگر اعضای ستاد شاهد در سالن جلسات اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز برگزار شد.
سلیمان رستمیان در این جلسه با گرامی داشت یاد و خاطر شهدا و ایثارگران تکریم و تجلیل از خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران را رسالت بنیاد دانست و گفت: زنده نگه‌داشتن یاد شهدا و تکریم و تجلیل از خانواده‌های معظم شهدا رسالت بنیاد و کمترین وظیفه مسئولان است که باید نسبت به آن اهتمام داشته باشند.

وی بابیان اینکه شهدا حق بزرگی بر گردن ملت ما دارند افزود: شهدای فرهنگی از اقشار عزیز جامعه هستند که به همه ما و جامعه اسلامی رسم شهادت و پایمردی آموختند، شهدای فرهنگی علاوه بر اینکه به درجه رفیع شهادت نائل آمدند رسالت سنگین تعلیم و تربیت را هم بر عهده داشتند.
رستمیان افزود: امروز باید یاد و نام شهدا را زنده نگه‌داریم و راه این کبوتران خونین بال را ادامه دهیم.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز با اشاره به برگزاری یادواره 93 شهید فرهنگی استان البرز گفت: این یادواره به همت ستا شاهد استان البرز، پنج‌شنبه 22 اردیبهشت‌ماه از ساعت 9 با سخنرانی حجت‌الاسلام و المسلمین شکری نماینده ولی‌فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران و حضور خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران، مسئولین لشگری و استانی در کانون فرهنگی و تربیتی امام علی (ع) برگزار و از خانواده‌های معظم شهدای فرهنگی استان البرز تجلیل خواهد شد.

مدیرکل آموز و پروش استان البرز نیز در ادامه بر لزوم زنده نگه‌داشتن یاد و خاطر شهدا و تکریم خانواده‌های معظم شهدا تأکید کرد و گفت: ما تا ابد شرمنده شهدا هستیم و امیدواریم با ادامه راه شهدا بتوانیم به بخشی از وظایف خود در مقابل شهدا عمل کنیم.

حجرگشت در ادامه تصریح کرد: ادای احترام به مقام شامخ شهدا یک وظیفه همگانی است که باید آن را در کلاس‌های درس به دانش آموزان بیاموزیم.
وی امنیت و آرامش کنونی کشور را مرهون خون پاک شهیدان گران‌قدر دانست افزود: این مراسم به همت ستاد شاهد استان البرز باهدف بزرگداشت مقام شهدای فرهنگی برگزار تا بتوانیم بار دیگر از شهدا ازجمله شهدای فرهنگی، یادی کرده باشیم.
منبع/ ایثار استان البرز

نمایش بیشتر

دیگر خبرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا