اقلیمخبرخبر فوریدر شهرویژهویژه سطح دو

هشدار پلیس فتا به متقاضیان ثبت نام حج تمتع

رییس پلیس فتا البرز به متقاضیان ثبت نام حج تمتع برای پیشگیری از هرگونه سوءاستفاده و کلاهبرداری اینترنتی هشدار داد.

به گزارش مشق صلح، سرهنگ رسول جلیلیان اظهار داشت: با توجه به آغاز ثبت نام قطعی متقاضیان حج تمتع ، کلاهبرداران سایبری با ترفند های مختلف  به این بهانه اقدام به کلاهبرداری از کاربران می کنند.

وی اضافه کرد: برخی افراد به  این بهانه  در فضای مجازی تحت عنوان خرید و فروش و یا ثبت نام فیش حج  از مردم کلاهبرداری می کنند که هوشیاری در مقابل این ترفند ضروری است.

جلیلیان گفت: این افراد با انگیزه کلاهبرداری از کاربران  با ایجاد سایت و صفحه جعلی اقدام به دریافت وجه کرده ضمن آنکه در خلال عملیات پرداختی مردم حساب های آنان را رمز گشایی می کنند.

رییس پلیس فتا البرز یادآور شد: مجرمان سایبری با طراحی صفحات جعلی شبیه به صفحات پرداخت بانک به دنبال سرقت اطلاعات بانکی هموطنان هستند که کاربرانه باید با دقت در آدرس سایت اصلی  دقت داشته باشند چرا که تمام سایت‌های معتبر و مهم از پروتکل https استفاده می‌شود.

وی گفت: متقاضیان  برای هرگونه ثبت نام و رزرو حج تمتع فقط از طریق سازمان حج وزیارت به نشانی  اینترنتی https://tamatoreserve.haj.ir/Cpanel/HajKarevanList.aspx اقدام کنند.

جلیلیان افزود: پرداخت هرگونه وجه فقط به صورت الکترونیکی  از طریق سامانه حج و زیارت صورت می گیرد و تقاضای پرداخت هرگونه وجه برای ثبت نام به صورت نقد و یا ازطریق دستگاه پوز،  خود پرداز و کارت به کارت جعلی است.

وی تاکید کرد: کاربران در صورت اطلاع از این‌گونه موارد بلافاصله مراتب را از طریق تماس با شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ به مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا اعلام کنند.

نمایش بیشتر

دیگر خبرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا