اقلیمخبرخبر فوریویژهویژه سطح دو

نشریه پزشکی لانست از “رازی کووپارس” به عنوان پیشروترین واکسن استنشاقی کووید 19 دنیا نام برد

نشریه معتر پزشکی "لانست"نیز در آخرین شماره خود، با انتشار مقاله ای از واکسن "رازی کوو پارس" ساخت موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی به عنوان پیشروترین واکسن استنشاقی دنیا یاد کرد.

به گزارش مشق صلح، دکتر رضا بنی هاشمی مدیر بیوتکنولوژی موسسه رازی درباره این خبر گفت: نشریه پزشکی “لانست” (LANCET) از معتبرترین و مشهورترین نشریات حوزه پزشکی، در آخرین شماره خود، در مقاله ای به روند کارآزمایی بالینی واکسن های استنشاقی کووید 19 در دنیا به طور مفصل پرداخته است.

وی افزود: در این مقاله اشاره شده تا کنون 12 واکسن داخل بینی (استنشاقی) برای مقابله با کووید 19 ساخته شده و از واکسن موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی با نام “رازی کوو پارس” به عنوان پیشروترین واکسن استنشاقی دنیا نام برده شده است.

مدیر تحقیق و توسعه R&Dموسسه رازی اضافه کرد: همچنین در جدولی، این واکسن را در طبقه بندی واکسن های بر پایه پروتئین و در مراحل نهایی کارآزمایی بالینی معرفی کرده است.

دکتر بنی هاشمی با اشاره به این که ایده ساخت واکسن استنشاقی برای ویروس کووید 19 نخستین بار در موسسه رازی رقم خورد، اظهار کرد: این نوید خوبی است که پس از گذشت دو سال از طرح اولیه این موضوع، اکنون واکسن های استنشاقی (داخل بینی) در دنیا مورد توجه فراوان قرار گرفته است.

وی یادآور شد: واکسن کووپارس می تواند به عنوان بوستر دُز واکسن های تزریقی مورد استفاده قرار گیرد.

منبع؛ روابط عمومی موسسه رازی

نمایش بیشتر

دیگر خبرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا