اجتماعیسیاسیویژهویژه سطح دو

لزوم ایجاد حکمرانی جدید در کشور

رییس مجلس: باید حکمرانی جدیدی براساس خداباوری و مردم باوری بنا کنیم.

به گزارش مشق صلح، محمدباقر قالیباف گفت: ما نیاز به یک تغییر نگرش و باور اساسی در شیوه حکمرانی امروز خود داریم و باید حکمرانی جدیدی را بنا نهیم که ارکان آن بازگشت به مردم باوری و خداباوری است.

 وی اظهار کرد: انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) و همراهی مردم بر اساس سنت‌های الهی به پیروزی رسید و در این راستا نوعی پیوند بین امام (ره) و امت بر سر اعتقادات ایجاد شد که به وحدت منتهی گشت و قدرت جریان انقلاب را به جایی رساند که نظام طاغوت را از جا کند و از ریشه درآورد.

این مسئول با بیان اینکه امام راحل خداباور و مردم باور بودند، افزود: ایشان بر همین اساس توانستند ما را به خودباوری رسانده و به ما اعتماد به نفس برای انجام کارهای بزرگی مثل انقلاب اسلامی دهند و امروز  نیز رمز پیشرفت چیزی جز این نیست.

رییس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در طول سال‌های پس از انقلاب هر جا که خداباوری و سنت‌های الهی را مبنای عمل خود قرار داده و زمینه‌ی فعالیت مردم را فراهم کردیم، راه را برای انجام بزرگترین کارها و عبور از سخت‌ترین مشکلات را فراهم ساختیم و کام‌مان را از کارآمدی شیرین کردیم.

قالیباف همچنین خاطرنشان کرد: وقتی از کارآمدی سخن می‌گوییم باید به تجربه‌ی تاریخی خود در انقلاب اسلامی نیز رجوع کنیم چراکه کارآمدی به‌معنای غلبه بر چالش‌ها با استفاده‌ی حداکثری از ظرفیت‌ها است و جز با مردم باوری و خداباوری عبور از چالش‌ها مقدور نخواهد بود.

وی تاکید کرد: در موضوع مردم باوری، باید تمرکزمان بر روی حل مشکلات مردم باشد و با قرار دادن آن به‌عنوان هدف اصلی، بدانیم که مردم، ذی نفع واحدی هستند و توجه داشته باشیم که اولویت با مردم محروم و پابرهنگانی است که به تعبیر زیبای امام (ره)، طعم فقر را چشیده‌اند؛ هم‌چنین باید زمینه‌های مشارکت معنی دار نهاد مردم را در حل مشکلات فراهم سازیم و از تصدی گری، آقابالاسری و پدرخواندگی پرهیز کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خداباوری به معنای اعتماد قلبی و یقین به سنت‌های الهی است، افزود: سنت‌های الهی در اصل، منطق حاکم بر ضرورت‌های تاریخی و اجتماعی بوده و از طریق وحی به همه‌ی بشریت و ما رسیده است و ما نیز آن را در انقلاب اسلامی خود تجربه کردیم و لذا باید سه اصل معنویت، هدایت و عقلانیت را که اساس مکتب امام (ره) است، رعایت کنیم.

نمایش بیشتر

دیگر خبرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا