اقلیمخبرخبر فوریویژهویژه سطح دو

دمای البرز به منفی ۷ درجه سانتیگراد خواهد رسید

مدیرکل بحران استانداری البرز گفت: طبق اعلام هواشناسی، از پنجشنبه سامانه جدید بارشی وارد استان می‌شود و همین نویدبخش باران و برف بیشتر برای استان است.

به گزارش مشق صلح، محمدرضا فلاح نژاد با اشاره به اینکه در حال حاضر شاهد بارش برف در ارتفاعات بخش آسارا، طالقان و محور کرج-چالوس هستیم، اظهار کرد: بر این اساس از رانندگان تقاضا می‌شود در هنگام تردد از محورهای کوهستانی حتما زنجیر چرخ به همراه داشته باشند، از سالم بودن وسیله گرمایشی خودروی خود اطمینان حاصل کنند و مقداری مواد  خوراکی در ماشین قرار دهند.

وی توضیح داد: از امشب شاهد افزایش محسوس برودت هوای استان خواهیم بود به طوری که میانگین کمینه دما در استان در پنجشنبه شب به هفت درجه زیر صفر می‌رسد.

این مسئول ادامه داد: طبق اعلام هواشناسی، از پنجشنبه سامانه جدید بارشی وارد استان می‌شود و همین نویدبخش باران و برف بیشتر برای استان است.

فلاح نژاد تاکید کرد: در این شرایط مردم نباید گول هوای آفتابی شهرهای استان رابخورند چون با بالا رفتن ارتفاع شرایط تغییر می‌کند و بارش‌ها ممکن است غافلگیر کننده باشد.

مدیرکل بحران استانداری البرز اضافه کرد: بر همین اساس از طبیعت گردان و کوهنوردان تقاضا می‌شود طی این چند روز به هیچ عنوان به ارتفاعات سفر نکنند و دامداران و کشاورزان هم به هشدارهای جهاد کشاورزی برای حفظ سلامت دام و باغات خود عمل کنند.

این مسئول افزود: با توجه به افزایش برودت هوا، شاهد انقباض سنگ‌ها در مناطق کوهستانی خواهیم بود و با کاهش دما احتمال شکستگی و ریزش آنها وجود دارد به همین دلیل از مسافران تقاضا می‌شود برای تردد محورهای جایگزین را انتخاب کنند.

فلاح نژاد تاکید کرد: با توجه به آب شدن برف‌ها در طی چند روز آینده، احتمال سرازیر شدن سیلاب در برخی مناطق دور از انتظار نیست و مردم باید در این خصوص هم احتیاط لازم را داشته باشند.

نمایش بیشتر

دیگر خبرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا