اقلیمخبرخبر فوریسیاسیویژهویژه سطح دو

امریکا ابهت دارد اما در بازی های رایانه ای

نماینده ولی فقیه در استان البرز: «شوراى اطلاعات ملى» پیش‏بینى کرده که در سال ۲۰۲۵، آمریکا به ‏عنوان یک قدرت باقى می‏ماند اما سلطه آمریکا از بین خواهد رفت.

به گزارش مشق صلح؛ ‌آیت الله حسینی همدانی بابیان اینکه سال‌هاست از افول آمریکا گفته می‌شود و این روزها شاهدیم که دیگر چیزی نمانده است، تأکید کرد: افول به معنای نابودی نیست بلکه دیگر قدرت و هیمنه ای و به‌قول‌معروف هژمونی ندارد و لذا در سراسر دنیا تحقیرشده‌اند و این تحقیر یعنی افول. خودشان هم چند سالی است که افول را قبول کرده‌اند.

وی بابیان اینکه «شوراى اطلاعات ملى» پیش‏بینى کرده که در سال ۲۰۲۵، آمریکا به ‏عنوان یک قدرت باقى می‏ماند اما سلطه آمریکا از بین خواهد رفت و این یعنی هیچ، گفت: آلفرد مک کوى استاد و مورخ آمریکایى می‌گوید: مرگ آمریکا به‌عنوان ابرقدرت جهانى مى‏تواند به‌مراتب سریع‏تر از آن باشد که هر کس تصور مى‏کند. این مرگ، تا سال ۲۰۲۵ کامل خواهد شد. البته نمازگزاران جمعه هر هفته برای آمریکا مرگ می‌خواهند. اسرائیل و انگلیس و آل سعود را هم فراموش نمی‌کنند.

بزرگ‌ترین عامل سقوط آمریکا نظامی‌گری است

امام‌جمعه کرج بابیان اینکه مک کوى، استدلال مى‏کند که بزرگ‌ترین عامل سقوط آمریکا، نظامی‌گری است، اظهار داشت: آمریکا که باهدف مهار ایران اقدامات متعددی انجام داد من‌جمله تحریم‌های سخت نظامی؛ اما همین ایران امروز تجهیزات پیشرفته نظامی خود را صادر می‌کند. جبهه مقاومت از سلاح و پشتیبانی مستشاری ایران بهره‌مند‌است و این یعنی افول. شکست سیاست‌ها در منطقه غرب آسیا یعنی افول. در ابعاد مختلف اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی تضعیف شدن یعنی افول؛ که با آمار ثبت است. همین بخش نظامی را دیده‌اید. خروج ذلت‌بار از عراق و افغانستان و منطقه یعنی افول. ضعف ارتش برای حفاظت از پایگاه‌هایش و آسیب‌پذیر بودن در هوا در مقابل سامانه‌های دفاعی و در زمین یعنی افول.

آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه بابیان اینکه نشریه نیویورک‌تایمز در گزارشى نوشت نتایج بررسیهاى کمیسیونى دوحزبی در کنگره آمریکا نشان می‏دهد برترى نظامى جهانى این کشور از دست‌رفته است، گفت: اینکه اروپا، امروز نقش پلیسِ بد را بازی می‌کنند اما تمام تلاش خودش را می‌کند تا از زیر سلطه آمریکا خارج شود این یعنی افول. بله امروز شاید آمریکا دربازی‌های رایانه‌ای و فیلم‌های هالیوودی ابهتی داشته باشد اما در عالم خارج در مواجهه با سربازان غیور نظام اسلامی به گریه و زاری می‌افتند و لباس خودشان را خراب کردند. اینکه نظامیان آمریکائی را مجبور کردند در خلیج‌فارس که با ما فارسی حرف بزنند یعنی افول.

وی در ادامه گفت: الآن نمی‌تواند شرکای منطقه‌ای خودش را حمایت کند و حتی نظامیانش هم اقدام به خودکشی می‌کنند نمی‌دانم آمار را دیدید یا نه که تعداد کسانی که در طول مدت چند سال خودکشی کردند بیشتر از تمام کشته‌ها در جنگ عراق و افغانستان بوده و فرماندهان ارتش آمریکا حتی می‌ترسند در قطر بمانند و تلاش می‌کند غرب آسیا را که برای حفظ رژیم صهیونیستی به آن احتیاج دارد حفظ کند اما گیر قدرت سیاسی و فرهنگی و نظامی ایران و جبهه مقاومت افتاده و شرق آسیا را هم در حال از دست دادن است و چین برای آمریکا شب و روز نگذاشته است. به چنین موجود مفلوکی می‌شود دل بست که کعبه آمال عده‌ای هست؛ و آنچه مهم است این است که بعد از افول آمریکا و این جهان تک‌قطبی یعنی پسا برجام اقبال به چه سمتی خواهد شد؟ پسا آمریکا وضعیتش چگونه خواهد شد.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز در ادامه گفت: البته این جای تحلیل مفصل دارد اما مسلماً انقلاب اسلامی ایران که جبهه استکباری را به هم‌ریخت و ملت‌ها را بیدار کرد و گفتمان تمدنی دارد و برای آینده جهان تعریف و استدلال دارد، قلب‌ها و فطرت‌های پاک و همچنین انسان‌های آزاده و ضد استکباری را به سمت خود جذب کرده و می‌کند یقیناً نقش تعیین‌کننده خواهد داشت.

نمایش بیشتر

دیگر خبرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا