خبرخبر فوریورزشیویژهویژه سطح دو

راه دشوار والیبال ایران در مسابقات قهرمانی جهان

تیم ملی والیبال ایران در مرحله نخست مسابقات در شهر کراسنویارسک روسیه با تیم‌های آرژانتین، مصر و هلند رقابت می‌کند.

 

به گزارش پایگاه خبرى مشق صلح، مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان از ۴ تا ۲۰ شهریور به میزبانی ۶ شهر روسیه برگزار می‌شود. ۲۴ تیم حاضر در این مسابقات در مرحله اول در ۶ گروه به مصاف هم می‌روند.

گروه‌بندی مرحله نخست مسابقات قهرمانی جهان به شرح زیر است:

گروه A: روسیه، صربستان، تونس و پورتوریکو

گروه B: برزیل، ژاپن، کوبا و قطر

گروه C: لهستان، آمریکا، مکزیک و بلغارستان

گروه D: فرانسه، اسلوونی، آلمان و کامرون

گروه E: ایتالیا، کانادا، ترکیه و چین

گروه F: آرژانتین، ایران، هلند و مصر

در پایان مرحله اول، ۲ تیم برتر هر گروه و چهار تیم از بهترین تیم‌های سوم به مرحله بعد صعود می‌کنند. شاید تیم ملی ایران برای صعود از گروه خود کار دشواری نداشته باشد اما سختی ماجرا از مرحله دوم شروع می‌شود. مشکل از شیوه برنامه‌ریزی فدراسیون بین‌المللی در مرحله دوم مسابقات است.

فدراسیون بین‌المللی والیبال، گروه‌بندی مرحله دوم را به شیوه‌ای در نظر گرفته که کشور میزبان راه بسیار آسانی در پیش داشته باشد. اگرچه چنین اتفاقی در تمام مسابقات معمول است اما این بار به‌هیچ‌وجه عدالت برای تقسیم گروه‌ها در مرحله دوم مسابقات درنظر گرفته نشده است.

روسیه و برزیل در صورتی که در مرحله اول تیم نخست گروه خود شوند، در مرحله دوم نه‌تنها با هیچ‌کدام از تیم‌های برتر گروه‌های دیگر روبرو نمی‌شوند بلکه از میان تیم‌های سوم هم ضعیف‌ترین‌ها را در مقابل خود خواهند دید. بدترین شرایط هم برای تیم‌های گروه E و F پیش‌بینی شده است.

تیم ملی ایران در صورت صدرنشینی در گروه خود باید در مرحله بعد با تیم اول گروه C (احتمالاً یکی از تیم‌های لهستان و آمریکا)، تیم دوم گروه E (احتمالاً کانادا) و دومین تیم از میان بهترین تیم‌های سوم روبرو شود.

در صورت دوم‌شدن هم، تیم ایران باید با تیم اول گروه D (احتمالاً فرانسه قهرمان المپیک توکیو)، تیم اول گروه E (احتمالاً ایتالیا) و بهترین تیم سوم مرحله نخست مسابقه دهد.

اگر ایران به عنوان تیم سوم به مرحله بعدی صعود کند هم باید منتظر جایگاه خود در میان تیم‌های سوم باشد تا همگروه‌های مرحله بعد را شناسایی کند.

با این شرایط صعود والیبال ایران به مرحله سوم مسابقات بسیار دور از دسترس به نظر می‌رسد. شاگردان بهروز عطایی در چنین گروه‌های دشواری باید به مقام اول برسند تا فرصت رسیدن به مرحله سوم مسابقات را داشته باشند.

تیم ملی والیبال ایران در مرحله نخست مسابقات در شهر کراسنویارسک روسیه با تیم‌های آرژانتین، مصر و هلند رقابت می‌کند. برنامه سه بازی ایران در مرحله به وقت تهران به شرح زیر است:

شنبه پنجم شهریور ۱۴۰۱، ساعت ۱۷:۳۰، ایران – هلند

یکشنبه ششم شهریور ۱۴۰۱، ساعت ۱۳:۳۰، ایران – مصر

دوشنبه هفتم شهریور ۱۴۰۱، ساعت ۱۳:۳۰، ایران – آرژانتین

نمایش بیشتر

دیگر خبرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا