سیاسیویژهویژه سطح دو

ابراهیم رئیسى: به دنبال فصل جدیدی از ارتباط با کشورهای منطقه اى هستیم

رئیس‌جمهور بر ارتباط با کشورهای منطقه به ویژه تقویت و توسعه روابط با کشورهای همسایه جمهوری اسلامی ایران تاكيد و آن را جزو اولویت ‌های اصلی جمهوری اسلامی ایران دانست.

به گزارش پایگاه خبرى مشق صلح، آیت‌الله سید ابراهیم رییسی در کنفرانس خبری، اظهار کرد: این سفر بنا به دعوت رسمی رییس جمهور تاجیکستان انجام می‌شود و علاوه بر حضور در اجلاس شانگهای و بیان دیدگاه‌ها و نظرات جمهوری اسلامی ایران، دیدارهایی نیز با سران و مسوولان عالی کشورهای شرکت‌کننده در این اجلاس خواهیم داشت.

رییس جمهوری با بیان اینکه مسئله همکاری‌های کشورهای منطقه از مسائل مهم و منطقه ای است، افزود: برای همکاری های منطقه‌ای بسیار اهمیت قائل هستیم و سازمان شانگهای یکی از سازمان‌های فعال برای همکاری‌های منطقه‌ای است که جمهوری اسلامی ایران در آن حضور فعال خواهد داشت.

رییس‌جمهوری دیدار با مقامات شرکت کننده در اجلاس و تعامل اقتصادی با کشورهای آسیایی را جزو سیاست‌های اصلی دولت خود عنوان کرد و افزود: با این سفر فصل جدیدی در ارتباط با تاجیکستان در زمینه‌های فرهنگی، اقتصادی و سیاسی رقم می‌خورد.

وی افزود: در این سفر در حوزه‌های حقوقی، اقتصادی و کشاورزی، قراردادهایی از طرف هیات‌های همراه رییس جمهوری و مقام ‌های تاجیکستان امضا می‌شود که به دنبال این قراردادها باید اقدام و عمل بین مسوولان جمهوری اسلامی ایران و تاجیکستان باشد که این روابط را می‌تواند میدانی‌تر کند و شاهد توسعه روابط دو کشور خواهیم بود.

رییسی ادامه داد: با آقای امام علی رحمان رییس جمهور تاجیکستان هم دیدار دوجانبه‌ای خواهیم داشت.

وی ابراز امیدواری کرد که در مجموعه مذاکراتی که با مسوولان عالی کشورها در این سفر انجام می‌شود تعامل بین کشورهای آسیایی بیش از قبل باشد و گام‌های جدیدی در این ارتباط برداشته شود.

نمایش بیشتر

دیگر خبرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا