خبرخبر فوریدر شهرویژه سطح دو

سیرائى: برای تکمیل قطار شهری و بزرگراه شمالی نیازمند بودجه‌ ملی هستیم

سرپرست شهرداری کرج: در کاهش درآمدهای شهرداری بجز شرایط نامناسب اقتصادی کاهش ساخت و سازها هم بى تاثير نيست.

به گزارش پایگاه خبرى مشق صلح، مصطفی سعیدی سیرائی با اشاره به پروژه‌های اولویت‌دار شهرداری کرج اظهار کرد: قطار شهری و بزرگراه شمالی از مهمترین پروژه‌های شهرداری هستند که برای تکمیل آنها به کمک دستگاه‌های دولتی و بودجه‌های ملی نیاز داریم.

وی ادامه داد: برای جذب اعتبار مورد نیاز برای تکمیل این پروژه‌ها مکاتباتی با معاون اول رییس جمهور صورت گرفته و امیدواریم دولت در این خصوص نگاه ویژه‌ای داشته باشد.

وی با اشاره به اهمیت بزرگراه شمالی توضیح داد: با توجه به اینکه این بزرگراه لاین ارتباطی تهران با ۱۳ استان کشور است توقع داریم با جذب اعتبارات ملی، هر چه زودتر شاهد تکمیل آن باشیم.

سعیدی سیرائی در پاسخ به اینکه آیا زمان مشخصی برای بهره برداری از بزرگراه شمالی و قطار شهری کرج تعیین شده، توضیح داد: با استعلام از کارشناسان و متخصصین، هفته آینده مشخص می‌شود که با چه میزان اعتبار و در چه بازه زمانی می‌توان این پروژه‌ها را به بهره برداری رساند.

وی افزود: در خصوص تکمیل دیگر پروژه‌های عمرانی که در سنوات گذشته آغاز شده هم اولویت‌ها احصاء شده که کنارگذر مهرشهر و تقاطع غیر همسطح بلوار ماهان به سربازان گمنام از مهمترین آنها هستند.

سعیدی سیرائی اضافه کرد: شرایط سخت اقتصادی، وضعیت ساخت و سازها را تحت شعاع قرار داده که این امر باعث کاهش درآمدهای شهرداری شده ولی در این شرایط هم در تلاشیم به فراخور توان و امکاناتی که در اختیار داریم، در مسیر توسعه شهری و جلب رضایت شهروندان گام برداریم.

شهردار منتخب کرج اظهار کرد: در شرایط فعلی به دنبال مدیریت هزینه‌ها هستیم تا بتوانیم اهداف پیش بینی شده را محقق کنیم.

وی با بیان اینکه بی هیچ پشتوانه مالی شهرداری کرج را تحویل گرفته‌ام، ادامه داد: شهرداری کرج حدود ۲۵۰۰ میلیارد تومان بدهی دارد که ۱۵۰۰ میلیارد تومان آن وام و هزار میلیارد مابقی هم اوراق است.

به گفته این مسئول شهرداری کرج تا پایان سال حدود ۳۰۰ میلیارد تومان چک دارد که متعهد شده‌ایم تا آخر اسفندماه پرداخت شود.

سرپرست شهرداری کرج با اشاره به نحوه ارتباط با اعضای شورا گفت: خوشبختانه تا این لحظه شورای شهر با تاکید بر فعالیت خستگی ناپذیر و در راستای جلب رضایت شهروندان، حمایت مطلوبی از شهرداری داشته اند و امیدوارم این روند ادامه داشته باشد.

نمایش بیشتر

دیگر خبرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا