اجتماعیخبرخبر فوریسیاسیویژهویژه سطح دو

خدمت به مردم بدون جار و جنجال/ اعتماد مردم دوباره باید جلب شود

معاون پارلمانی رییس جمهور: دولت به دنبال خدمت به مردم بدون جار و جنجال است، مجلس انقلابی رای بالایی به وزرای دولت داد و الان همه باید تلاش کنیم تا مسیر خدمت به مردم دنبال شود.

به گزارش پایگاه خبری مشق صلح، سید محمد حسینی ا بیان اینکه عمل نکردن به وعده ها موجب آسیب دیدن سرمایه های اجتماعی شده است، گفت: رییس جمهور در همه حوزه ها برنامه های تحول آفرین تهیه کرده اند.

وی در مراسم بزرگداشت شهدای هشتم شهریور با بیان اینکه براساس آموزه های قرآن، شهدا زنده هستند، اظهار کرد: دولتی در راس کار است که افتخارش ادامه راه شهدا هست. شهید رجایی دولت خود را برگرفته از مکتب اسلام می دانست. امام (ره) از این شهید رجایی و باهنر به عنوان دو همرزم یاد کردند. هر دو شهید معلم، متواضع و مردمی و الگوی عملی برای پیوند اخلاق و سیاست بودند. آنها بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی را ولایت فقیه می دانستند.

معاون پارلمانی رییس جمهور تصریح کرد: شهید رجایی و باهنر مقام را برای منافع شخصی نمی دانستند بلکه قدرت را وسیله ای برای خدمت به مردم می دانستند. اگر کسی خود را خادم مردم بداند، کسی نمی‌تواند آرام و قرار داشته باشد و تلاش می کند به مردم خدمت کند. بنی صدر می خواست کل قدرت را در اختیار بگیرد و شهید رجایی مظلوم بود اما به تدریج حقایق بر مردم آشکار شد. اکنون هم دولتمردان باید تلاش کنند در مسیر این دو شهید قرار بگیرند. این دو، دولتمرد در تراز انقلاب اسلامی هستند.

حسینی با تاکید بر اینکه‌ دولت به دنبال خدمت به مردم بدون جار و جنجال است، گفت: مجلس انقلابی رای بالایی به وزرای دولت داد و الان همه باید تلاش کنیم تا مسیر خدمت به مردم دنبال شود. عمل نکردن به وعده ها موجب آسیب دیدن سرمایه های اجتماعی شده است. باید این اعتماد مجدد جلب شود. با این وضع موجود ره به جایی نمی بریم بلکه نیاز به تحول داریم. رییس جمهور در همه حوزه ها برنامه های تحولی تهیه کرده اند که یک نمونه آن ساخت ۱ میلیون مسکن در هر سال است که کار سختی است اما می‌تواند در همه زمینه ها جهش ایجاد کند. همه باید در این زمینه به دولت کمک کنند.

معاون پارلمانی رییس جمهور با اشاره به میثاق نامه اعضای هیات دولت، اظهار کرد: کسی که در دولت است باید دندان طمع را بکشد و دنبال خدمت به مردم باشد. زیبنده نظام اسلامی نیست که برخی مدیران به گونه ای عمل کنند که الان در زندان باشند. باید مدیران با فساد و رانت مقابله کنند.

وی خاطرنشان کرد: وزرا در مجلس وعده‌هایی داده اند و شش ماه و یکسال دیگر از آنها درباره تحقق این وعده ها سوال می شود. رهبری فرمودند مسئولان نباید نسبت به وعده ها بی اعتنا باشند. مدیران باید با مردم در ارتباط باشند تا مشکلات مردم حس کنند و تلاش کنند تا مشکلات حل شود نه اینکه فقط به مردم دلداری دهند. روحیه مردمی بودن دولت باید حفظ شود.

نمایش بیشتر

دیگر خبرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا