خبرسیاسیویژهویژه سطح دو

هزینه‌کرد ۲۷۰۰ هزار میلیارد تومان بودجه در هشت سال گذشته

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه در طول هشت سال گذشته ۲ هزار و ۷۰۰ هزار میلیارد تومان بودجه هزینه شده است، گفت: آیا ما توانسته‌ایم به اهداف برنامه ۵ ساله برسیم؟ علت این عدم تحقق‌ها چیست و اشکال کار کجاست؟

به گزارش پایگاه خبرى مشق صلح، از مرکز اطلاع رسانی، روابط عمومی و امور بین الملل سازمان برنامه و بودجه، مسعود میرکاظمی در اولین جلسه ستاد تدوین لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ که با حضور معاونان، روسای امور و مشاوران این سازمان تشکیل شد، این موضوع را اعلام کرد.

وی افزود: در چند سال گذشته خیلی از هم‌وطنان ما به خط فقر رسیده‌اند و سطح درآمد خانوارها پایین آمده است، نیروهای تحصیلکرده فراوانی، بیکار هستند. همه امکانات برای آبادانی به روستاها رفته ولی کار و اشتغال وجود ندارد. در هشت سال گذشته بیش از ۲هزار و ۷۰۰ هزار میلیارد تومان بودجه هزینه شده است.

رییس سازمان برنامه و بودجه ادامه داد: آیا ما توانسته‌ایم به اهداف برنامه ۵ ساله برسیم؟ علت این عدم تحقق‌ها چیست؟ اشکال کار کجاست؟ برای تدوین بودجه زحمت زیادی کشیده شده است، زمانی خستگی این زحمات جبران می شود که اهداف مورد نظر محقق شود.

وی افزود: ما کشور ثروتمندی هستیم و منابع خدادادی فراوانی داریم، ‌از لحاظ برخورداری منابع و ثروت های خدادادی از کشورهای کم نظیری هستیم، ولی چرا منابع و اثرات آن در جامعه ما کمتر دیده می شود؟

رئیس سازمان برنامه و بودجه در ادامه تصریح کرد: آیا در چند ساله گذشته توانستیم رشد کنیم؟ چرا رشد نکرده ایم؟ آیا نباید آسیب شناسی کنیم؟ در طول ۴۲ سال گذشته شرایط مختلفی مانند افزایش و کاهش قیمت نفت، ‌تحریم، ‌ تغیبر دولت ها و … داشته ایم، مشکل کجاست؟ آیا قبول داریم که مشکل داریم و باید تغییر ایجاد کنیم؟ آیا امکان تغییر وجود دارد؟ البته در کشور در بعضی قسمت ها تغییرات جدی انجام شده است.

نمایش بیشتر

دیگر خبرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا