اقلیمخبرخبر فوریویژهویژه سطح دو

تخت‌های بیمارستانی استان البرز پر است

سخنگوی ستاد کروتای استان البرز: تا زمانی که تعداد بیماران سرپایی کاهش پیدا نکند، نمی‌توانیم به کنترل و ورود به سیر نزولی بیماری امیدوار باشیم.

به گزارش پایگاه خبری مشق صلح، سخنگوی ستاد کرونای البرز گفت: گویا برخی با بی توجهی نسبت به ضرورت رعایت پروتکل‌ها و محدودیت‌های ابلاغی تصمیم گرفته‌اند کادر درمان را شکست دهند.

مهرداد بابایی با اشاره به اینکه علی رغم تاکیدات بسیار در خصوص خودداری از سفر در تعطیلات پیش رو، شامگاه گذشته جاده‌های استان بسیار شلوغ بود، اظهار کرد: گویا برخی با بی توجهی نسبت به ضرورت رعایت پروتکل‌ها و محدودیت‌های ابلاغی تصمیم گرفته‌اند کادر درمان را شکست دهند.

وی ادامه داد: در حال حاضر تخت‌های بیمارستانی استان پر است و شاهد افزایش روز به روز تعداد بستری‌ها و بیماران سرپایی هستیم  و این اصلا نشانه خوبی نیست.

وی توضیح داد: تا زمانی که تعداد بیماران سرپایی کاهش پیدا نکند، نمی‌توانیم به کنترل و ورود به سیر نزولی بیماری امیدوار باشیم.

این مسئول اضافه کرد: در شرایط فعلی از مردم درخواست می‌شود تا از سفرهای غیرضروری، دورهمی‌ها و حضور در تجمعات خودداری کرده تا کادر بهداشت و درمان بتوانند نفسی تازه کنند.

بابایی با اشاره به اینکه از فردا تا آخر هفته شاهد تعطیلات سراسری در کشور هستیم، گفت: البته فعالیت کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی متوقف نمی‌شود ولی انتظار داریم آنها هم با حداقل ظرفیت خود فعالیت داشته باشند.

وی در پاسخ به اینکه چرا ضدعفونی معابر و مکان‌های عمومی علی رغم شیوع ویروس دلتا انجام نمی‌شود، افزود: این اقدام علمی نیست و تاثیر چندانی بر جلوگیری از شیوع کرونا ندارد و مهمترین اصل در این خصوص عدم تماس فرد درگیر با دیگران است که تنها از طریق استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی و حفظ بهداشت دستها امکان پذیر است.

سخنگوی ستاد کرونای البرز در خصوص وضعیت واکسیناسیون در استان گفت: در حال حاضر افراد بالای ۵۳ سال در مرحله تزریق قرار دارند و علاوه بر آن پرسنل نیروی انتظامی، معلمان، شاغلان در پمپ بنزین و کارمندان بانک هم واکسینه می‌شوند.

وی در پاسخ به اینکه آیا با تزریق واکسن زدن ماسک ضروری است، توضیح داد: بیشترین تاثیر واکسن دو الی چهار هفته بعد از تزریق دز دوم اتفاق می افتد و مواردی داشتیم که حتی بعد از تزریق دز دوم هم مبتلا شده‌اند.

این مسئول اضافه کرد: کسی که دز دوم واکسن را تزریق کرده ممکن است ناقل باشد و یا علایم خفیفی داشته باشد ولی  ویروسی که به دیگران انتقال می‌دهد تاثیر بدی در بدن دیگران بروز دهند بنابراین از مردم درخواست می‌شود حتی بعد از تزریق واکسن ماسک را کنار نگذارند.

نمایش بیشتر

دیگر خبرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا