خبرخبر فوریویژه سطح دو

اولین دریافت‌کننده پیوند کلیه خوک درگذشت

«ریچارد اسلیمن» که کلیه خوک در ماه مارس به او پیوند زده شد، پس از حدود دو ماه از دنیا رفت.

به گزارش مشق ‌صلح، خانواده مرد ۶۲ ساله‌ای که کلیه خوک به او پیوند زده شده بود، از درگذشت او خبر دادند.

به نقل از ای‌بی‌سی نیوز، «ریچارد اسلیمن»(Richard Slayman) در ماه مارس در بیمارستان عمومی ماساچوست، یک جراحی چهار ساعته را پشت سر گذاشت و دو هفته بعد در روز دوم آوریل از بیمارستان مرخص شد.

مسئولان بیمارستان تاکید کردند که هیچ نشانه‌ای مبنی بر مرگ ناگهانی اسلیمن به دلیل پیوند وجود ندارد. در بیانیه بیمارستان آمده است: گروه پیوند بیمارستان عمومی ماساچوست از درگذشت ناگهانی آقای ریچارد اسلیمن بسیار متأسف است. ما هیچ نشانه‌ای مبنی بر این نداریم که مرگ وی در نتیجه پیوند اخیر رخ داده است.

بیمارستان در زمان پیوند نیز اعلام کرد که اسلیمن سال‌ها به دیابت نوع دو و فشار خون بالا مبتلا بود. او سال‌ها تحت دیالیز قرار داشت تا این که در دسامبر ۲۰۱۸ در بیمارستان عمومی ماساچوست پیوند کلیه را از یک اهداکننده انسان دریافت کرد اما حدود پنج سال بعد، از کار افتادن کلیه آغاز شد و اسلیمن مجبور شد در مه ۲۰۲۳ دیالیز را از سر بگیرد که به گفته بیمارستان، کیفیت زندگی او را تحت تاثیر قرار داد.

در ادامه بیانیه بیمارستان آمده است: آقای اسلیمن همیشه به عنوان چراغ امید برای بیماران پیوندی بی‌شمار در سراسر جهان دیده می‌شود و ما عمیقا از اعتماد و تمایل او برای پیشرفت در زمینه پیوند بیرونی سپاسگزاریم. ما از صمیم قلب به خانواده و عزیزان آقای اسلیمن تسلیت می‌گوییم زیرا آنها شخص خارق‌العاده‌ای را به یاد می‌آورند که سخاوت و مهربانی‌اش، همه کسانی که او را می شناختند متاثر کرد.

کلیه توسط شرکت داروسازی «eGenesis» مستقر در کمبریج، از یک خوک گرفته شد که به صورت ژنتیکی با استفاده از فناوری کریسپر ویرایش شده بود. به گفته مقامات بیمارستان، ژن‌های مضر خوک حذف شدند و برای بهبود سازگاری آن با انسان، ژن‌های انسانی خاصی اضافه شدند.

خانواده اسلیمن نیز در یک بیانیه، از پزشکان و گروه مراقبتی وی در بیمارستان عمومی ماساچوست تشکر کردند.

در بیانیه آنها آمده است: خانواده ما عمیقا از درگذشت ناگهانی ریک محبوبمان ناراحت هستند اما از این که او الهام‌بخش بسیاری از افراد بوده است، احساس آرامش دارند. میلیون‌ها نفر در سراسر جهان با داستان ریک آشنا شده‌اند. ما از خوش‌بینی که او به بیماران ناامید منتظر پیوند داده است، احساس آرامش می‌کنیم و هنوز هم این احساس را داریم.

در ادامه بیانیه خانواده اسلیمن آمده است: ما از گروه مراقبت در سراسر بیمارستان عمومی ماساچوست و سیستم مراقبت‌های بهداشتی «ماس جنرال بریگام»(Mass General Brigham) به ویژه دکتر ویلیامز، دکتر کاوای و دکتر ریلا که واقعا هر کاری می‌توانستند برای دادن فرصت دوباره به ریک انجام دادند، بسیار سپاسگزاریم. تلاش‌های بزرگ آنها برای پیوند، به خانواده ما هفت هفته دیگر فرصت داد تا با ریک بمانند و خاطرات ما در این مدت در ذهن و قلب ما باقی خواهند ماند.

نمایش بیشتر

دیگر خبرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا