اقلیمخبرخبر فوریویژهویژه سطح دو

توقیف موقت گواهینامه بیش از ۸۰۰۰ راننده متخلف

معاون اجتماعی پلیس راهور تهران بزرگ از رانندگان خواست که با شروع سال جدید، با دقت بیشتری رانندگی کرده و به مقررات بیش از گذشته احترام بگذارند.

به گزارش مشق ‌صلح، سرهنگ فیروز کشیر گفت: امروز سال ۱۴۰۳ آغاز شد و زمان مناسبی به نظر می‌رسد تا معدود رانندگانی که مرتکب تخلفات متعدد رانندگی شده و جان خود و دیگران را به خطر انداخته بودند، در شیوه رانندگی خود تجدید نظر کنند.

وی با اشاره به پیش‌بینی نمره منفی برای رانندگان متخلف گفت:‌ در شهر تهران حدود شش هزار و ۹۵۸ راننده به دلیل اخذ ۳۰ نمره منفی به مدت سه ماه از رانندگی منع شدند، برای این افراد پیامک نیز ارسال شده است.

کشیر افزود:‌ همچنین یکهزار و ۲۶۰  راننده نیز با تکرار این تخلفات و اخذ ۲۵ نمره منفی، مشمول بند ۲ ماده ۷ شده‌اند که آنان شش ماه از رانندگی محروم  شده‌اند.

معاون اجتماعی پلیس راهور تهران بزرگ ادامه داد: همچنین ۴۵۱ فقره گواهینامه نیز در تهران باطل شد که این افراد پس از یک سال باید مجددا برای دریافت گواهینامه از  مرحله اول و ثبت نام در کلاس‌های آموزشیی اقدام کنند.

وی در پایان گفت:‌بهتر است از همین سال جدید همه کاربران ترافیک به خود قول بدهند که بیشتر از گذشته قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت خواهند کرد. البته پلیس نیز با تخلفات رانندگی و به خصوص تخلفات حادثه‌ساز برخورد خواهد کرد و اجازه نمی‌دهد که افرادی اندک ایمنی و سلامت دیگر کاربران ترافیکی را به خطر بیاندازند.

نمایش بیشتر

دیگر خبرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا