اقلیمخبرخبر فوریویژهویژه سطح دو

تردد آسانِ به تهران با تکمیل پل‌های کرج

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی کرج با اشاره به وضعیت ضلع شرقی پروژه بزرگراه شمالی کرج که به اتوبان همت وصل می‌شود، اظهار کرد: پل b۰ تا کنون ۲۲ درصد و پل b۱ که به نوعی در خاورمیانه منحصر به فرد است هم ۵۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد. تا پایان دوره ششم شورا این دو پل تکمیل و اتصال این مسیر به تهران میسر می‌شود.

به گزارش مشق ‌صلح، حسین مهاجری با اشاره به اینکه بحث تامین ایمنی بزرگراه شمالی شامل موارد متعددی است که بخشی از آن به مدیریت شهری کرج مرتبط است، اظهار کرد: در این بخش شرکت آزادراه شمالی در بازه تکمیل و پس از اتمام این پروژه، ملزم به رعایت تمامی موارد ایمنی شده است.

وی با اشاره به اینکه ایمن سازی در ۷.۶ کیلومتر از آزادراه شمالی که آذرماه امسال به بهره برداری رسید انجام شده، گفت: ایجاد خط کشی، نصب تابلوهای کنترل سرعت بخشی از تعهدات مدیریت شهری در این خصوص بوده که به طور کامل انجام شده است.

وی اضافه کرد: البته برای تکمیل ایمنی این مسیر برخی اقدامات باقی مانده که یکی از آنها نصب دوربین‌های ترافیکی است که در دستور کار قرار گرفته است.

این مسئول تاکید کرد: در کنار موارد مطرح شده، پلیس راهور هم باید همکاری بیشتری برای تامین ایمنی مسیر داشته باشد و با استقرار نیروهای خود در قطعه تکمیل شده، از وقوع تخلفات احتمالی جلوگیری کند.

وی با اشاره به آخرین وضعیت تکمیل قطعه دوم این بزرگراه توضیح داد: طبق برنامه ریزی صورت گرفته تلاش است سال آینده این قطعه هم زیر بار ترافیک برود.

مهاجری با اشاره به اینکه برای تحقق این هدف باید پل b۲۰ یا پل گردشگری باغستان تکمیل شود، گفت: پایه‌های این پل از قبل اجرا شده و برای ایجاد عرشه نیاز و تکمیل پل باید مناقصه برگزار و پیمانکار انتخاب شود.

وی ابراز کرد: بعد از تکمیل این پل، تا بلوار خوارزمی که ضلع غربی کرج است نیازی به احداث پل جدید نیست و صرفا باید زیرسازی‌های لازم تکمیل شود.

این مسئول با تاکید بر ضرورت تامین اعتبار لازم برای تکمیل این پروژه تصریح کرد: شهرداری کرج در این پروژه مشارکتی به نوعی سرمایه گذار است و بنا شده بعد از اتمام آن در قالب دریافت عوارض، هزینه کرد شهرداری بازگشت داده شود.

عضو شورای شهر کرج گفت: طبق برآوردهای انجام شده برای تکمیل این پروژه هفت هزار میلیارد تومان نیاز است که بنا است دولت نیمی از آن را در قالب ملک، اوراق و … تامین کند.

وی اظهار کرد: شهرداری هم نیمه دیگر این اعتبار را تامین می‌کند و در این راستا سال گذشته ۵۰۰ میلیارد تومان به این پروژه تخصیص داده و امسال هم مبلغ بیشتری تزریق شده است.

وی گفت: البته شورا برای تامین سهم شهرداری قیدی گذاشته است و طبق آن شهرداری باید به میزان اعتباری که دولت می گذارد، بودجه به پروژه تزریق کند تا تعادلی در این خصوص برقرار شود.

وی با اشاره به وضعیت ضلع شرقی این پروژه که به اتوبان همت وصل می‌شود، ابراز کرد: پل b۰ تا کنون ۲۲ درصد و پل b۱ که به نوعی در خاورمیانه منحصر به فرد است هم ۵۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

مهاجری تاکید کرد: پیش بینی این است که تا پایان دوره ششم شورا این دو پل تکمیل شوند تا اتصال این مسیر به تهران میسر شود.

 

نمایش بیشتر

دیگر خبرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا