اقلیمخبرخبر فوریویژهویژه سطح دو

رونمایی از اولین بازی هیجان انگیز ایرانی در کرج

مراسم رونمایی از اولین بازی هیجان انگیز ایرانی با حضور جمعی از مسئولین و شهروندان و بازیگران مطرح تلویزیون و سینما در مرکز همایش های نژاد فلاح کرج برگزار و از تندیس این مسابقه رونمایی شد.

به گزارش مشق ‌صلح، مدیرعامل شرکت بازی سازان گردنشین در حاشیه این مراسم  به خبرنگاران گفت: ما در مجموعه خودمان با همراهی جمعی از متخصصان و خبرگان بازی سازی و اساتید جامعه شناسی با هدف ایجاد صمیمیت و نشاط و ایجاد همبستگی در خانواده های ایرانی، تا اوقات فراغت بیشتری را در کنار هم سپری کنند، این بازی را طراحی کرده ایم.  

مسعود خوانساری با بیان اینکه یکی از دغدغه ها ی ما که به نوعی دغدغه بیشتر مردم نیز هست ،پر کردن اوقات فراغت جوانان است،افزود: فضای مجازی در شرایط کنونی باعث ایجاد فاصله بین اعضای خانواده گردیده است به گونه ای که شاهد هستیم در مراسمات دورهمی ، سرگرمی های دسته جمعی و خانوادگی در حال فراموشی است و بیشتر با گوشی های موبایل خود در فضای مجازی مشغول می شوند  و کمتر با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند. 

وی ادامه داد: ما در مجموعه خودمان به دنبال این هستیم که این فاصله را از میان برداریم و با برگزاری این بازی مفرح، شادی وهمبستگی گذشته را به خانواده ایرانی برگردانیم و جامعه و کشورمان را با  همین روش به سمت شادتر بودن هدایت کنیم . 

خوانساری با بیان اینکه ما در این مسیر باید ابتدا خودمان را ارزیابی کنیم و پس از شناخت جایگاه خود به اجرای بازی ها و کمک گرفتن از روش های روز دنیا اقدام کنیم ،گفت: ما باید با استفاده از توانایی هایمان بازی هایی را طراحی کنیم که بتوانیم با تغییراتی که اعمال می کنیم آنها را به سمت ایرانی شدن ببریم و در این راستا بازی هایی طراحی کرده ایم که با استفاده از فلسفه ایرانی و نیاز جامعه کشورمان  و با استفاده از تجارب جامعه شتاسان و مشاوران، بازی ها را با روش های بین المللی ادغام نموده و خودمان را به سطحی برسانیم که بتوانیم رقابت کنیم.  

مدیرعامل  شرکت بازی سازان گرد نشین با اشاره به اینکه « گرگراک » در گویش بختیاری به معنای آفتاب پرست است،اظهار کرد:این بازی برای استفاده تمامی اعضای خانواده همراه با موضوعات نشاط آور و هیجان انگیز طراحی شده و قصد دارد تا با همفکری و همکاری خانواده ها در اجرای این بازی، شور و نشاط را به خانواده ها بیاورد. 

خوانساری با بیان اینکه همشهریان با ورود به این بازی و حل معماهای مطرح شده هربار بابت حل یک معما 500 میلیون ریال جایزه دریافت و چالش مرحله بعد را دریافت خواهند کرد،گریزی هم به حمایت ها و کم لطفی ها در حق این مجموعه دانش بنیان زد و گفت:علی رغم حمایت های بسیار خوبی که معاونت فرهنگی اداره کل  ورزش و جوانان و سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کرج  داشتند،بسیاری از دستگاه های دیگرحمایت های خود را  از این رویداد دریغ نمودند در حالی که این چالش برای اولین بار در استان البرز اجرا  می شود و در ادامه به صورت کشوری برگزار خواهد شد. 

وی با اشاره به  اینکه فضای مجازی کنونی فرصت در کنارهم بودن را از ما گرفته است، خاطرنشان کرد: گنج  واقعی ،حضور ما در کنار عزیزانمان وهمچنین زمانی است که در آن زندگی می کنیم  و باید قدر لحظه های در کنار هم بودن را بدانیم و از آن لذت ببریم، بنابراین انتظار ما این است که مسئولین در کنار ما باشند تا بتوانیم با ادامه کار و طراحی بازی های مهیج شادی و نشاط را به حمع صمیمی خانواده ها بیاوریم. لازم بذکر است؛خانواده ها می توانند برای انجام بازی «گرکراک »و اطلاعات تکمیلی به سایتwww.gargrak.irمراجعه نمایند.

نمایش بیشتر

دیگر خبرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا