اقلیمخبرویژهویژه سطح دو

اولین نشست هماهنگی کمیته شهدا و ایثارگران ستاد دهه فجر در استان البرز

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز در اولین نشست هماهنگی کمیته شهدا و ایثارگران ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی، بر لزوم بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی تأکید کرد و گفت: مردم ایران با مجاهدت و ایثارگری خود یک حکومت استبدادی را از اریکه قدرت پایین کشیدند و نظامی را بنا نهادند که بنای آن بر معیارها و الگوهای دین مقدس اسلام است.

به گزارش مشق صلح، از ایثار استان البرز، سلیمان رستمیان صبح امروز 24 دی‌ماه در اولین نشست هماهنگی کمیته شهدا و ایثارگران ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی که با حضور اعضا در سالن جلسات اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز برگزار شد، با گرامی داشت یاد و خاطر شهدا و تبریک حلول ماه رجب، بر لزوم بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی تأکید کرد و گفت: مردم ایران با مجاهدت و ایثارگری خود یک حکومت استبدادی را از اریکه قدرت پایین کشیدند و نظامی را بنا نهادند که بنای آن بر معیارها و الگوهای دین مقدس اسلام است.

وی افزود: در ایام سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، همه باید تلاش کنند تا آن شور و شعور بالای دوران پیروزی انقلاب اسلامی، در عرصه ایثار و مجاهدتی که ملت ایران در آن دوران ظلم و ستم‌شاهی انجام دادند به جامعه منتقل شود، در این راستا باید از ظرفیت شهدا، ایثارگران و همچنین مجاهدت‌ها و ایثارگری‌های ملت فهیم ایران برای تبلیغ فرهنگ ایثار و شهادت استفاده کنیم.

میهمانی لاله‌ها را محوری‌ترین برنامه ستاد ایثارگران دهه فجر
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز برنامه میهمانی لاله‌ها را محوری‌ترین برنامه کمیته شهدا و ایثارگران ستاد دهه فجر عنوان و تصریح کرد: روزشمار و عناوین برنامه‌های بزرگداشت دهه فجر، تعیین و ابلاغ‌شده است که دراین‌بین روزهایی برای گرامی داشت یاد شهیدان و برنامه‌ریزی برای تکریم، احترام و مقام منزلت خانواده‌های شهدا و ایثارگران پیش‌بینی شده است که میهمانی لاله‌ها محوری‌ترین و مهم‌ترین آن است.

رستمیان افزود: این برنامه یک برنامه ملی و مذهبی و محوری‌ترین برنامه کمیته است که همزمان در سراسر کشور برگزار و در استان البرز نیز به‌تناوب همه کشور با مشارکت همه دستگاه‌های اجرایی و مردم در 158 گلزار استان اجرایی و مردم ضمن ادای احترام به مقام شهدا، مزار این کبوتران خونین بال را عطرافشانی و گل‌باران می‌کنند. برنامه متمرکز استانی نیز مانند همیشه در گلزار امام‌زاده محمد (ع) کرج که چهارمین گلزار کشور است باشکوه هرچه‌تمام‌تر برگزار می‌گردد.

وی افزود: اجرای طرح سپاس و دیدار و تکریم از خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران و برگزاری مسابقات فرهنگی و فعالیت‌هایی که معاونت فرهنگی بنیاد با موضوع ایثار و شهادت برنامه‌ریزی کرده از دیگر برنامه‌های بنیاد برای بزرگداشت چهل و پنجمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران است.

تمامی دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌های مردم‌نهاد در اجرای برنامه‌های بزرگداشت دهه فجر ایفای نقش خواهند کرد
رئیس کمیته شهدا و ایثارگران ستاد دهه فجر، گفت: 11 دستگاه ذیل این کمیته هستند و برنامه ریزی‌های لازم در این زمینه را انجام خواهند داد، همه مجموعه‌های دولتی، مردم‌نهاد، اماکن مقدسه، مساجد و کانون‌ها قطعاً این ستاد را در برگزاری برنامه‌های یاری خواهند کرد و پس از ابلاغ آنچه که در این کمیته برنامه‌ریزی می‌شود ایفای نقش خواهند کرد. مشارکت مابقی دستگاه‌ها بستگی به تلاش و برنامه‌ریزی ما دارد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز در ادامه تصریح کرد: تمامی روزهای دهه فجر مرتبط با ایثار و شهادت است، لذا چاشنی کار همه کمیته‌ها قطعاً باید بحث ایثار و شهادت باشد و تغذیه و خوراک آن نیز باید از این کمیته تأمین شود.

رستمیان در خاتمه افزود: ان‌شاءالله با هم‌افزایی و هم‌اندیشی و برنامه‌ریزی بتوانیم در عرصه تبلیغ و ترویج ایثار و شهادت و برنامه‌ریزی برای برگزاری ایام‌الله دهه فجر و ظرفیت‌های مربوط با حوزه ایثار و شهادت قدم برداریم و بتوانیم از ظرفیت این برنامه‌ها برای تکریم و تجلیل از مقام شامخ شهیدان و خانواده این عزیزان استفاده کنیم.

نمایش بیشتر

دیگر خبرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا