اقلیمخبرخبر فوریویژهویژه سطح دو

سردار سلیمانی ریشه دشمن را در منطقه خشکاند

معاون آموزش ستاد کل نیروهای مسلح در آیین گرامی داشت سیدالشهدای مقاومت، سردار سلیمانی و شهدای جهان اسلام، گفت: شهید سلیمانی ریشه دشمن را در منطقه خشکاند اما دشمن دست بردار نیست.

به گزارش مشق صلح از ایثار استان البرز، سردار سید یوسف مولایی بعدازظهر شنبه 15 دی‌ماه در آیین گرامی داشت سیدالشهدای مقاومت، سردار سلیمانی و شهدای جهان اسلام که در سالن آمفی‌تئاتر اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران البرز برگزار شد، ضمن گرامی داشت یاد و خاطره این سردار رشید اسلام و شهدای حادثه تروریستی کرمان، گفت: این روزها مشاهده می‌کنیم که برخی انسان‌های پست‌فطرت که روزی نان‌خور جمهوری اسلامی بوده‌اند در فضای مجازی حرف‌های بی‌ربطی می‌زنند.

وی افزود: بنابراین لازم می‌دانم چند سؤال را مطرح کنم و مستند گونه به آنها پاسخ دهم. شهید سلیمانی چه کرده بود و کیفرخواست شهادت وی از زبان آمریکایی‌ها چیست؟ آنها طی ۱۵۰ سال گذشته بارها و بارها انسان‌های بزرگی را در کشورهای مختلف در سمت‌های گوناگون ازجمله رئیس‌جمهور، به‌طور مستقیم (شیمیایی، فیزیکی، با گلوله یا از طریق هسته‌ای) ترور کرده‌اند اما هیچ‌وقت رئیس‌جمهور آمریکا اذعان نکرده بود که به دستور وی انجام‌شده است.

معاون آموزش ستاد کل نیروهای مسلح بیان کرد: چه اتفاقی افتاد که پس از به شهادت رساندن سردار سلیمانی، رئیس‌جمهور آمریکا از پشت تریبون خود اعلام کرد که این حمله تروریستی به دستور من انجام‌شده است؟. به گفته رهبر معظم انقلاب، یکی از کارکردهای شهید سلیمانی که کیفرخواست ترور وی مبتنی بر آن است، نقش بر آب کردن نقشه‌های آمریکایی‌هاست.

سردار مولایی بابیان اینکه رهبر معظم انقلاب به کدام نقشه آمریکایی‌ها اشاره کرده‌اند؟ حتماً سردار ما کار بزرگی انجام داده است که این‌گونه آنها را عصبانی کرد، به طرح خاورمیانه جدید (تقسیم کشورهای اسلامی به اجزای کوچک‌تر) که یکی از نقشه‌های آمریکایی‌ها بود، اشاره و عنوان کرد: ۴۵ سال است که برای کردستان یعنی یک‌بیستم نقشه، شهید داده و هنوز هم شهید می‌دهیم. دشمن می‌خواست نقشه خود را پیاده کند، هنوز آرم آمریکایی‌ها زیر آن نقشه‌ها وجود دارد.

سردار سلیمانی ریشه دشمن را در منطقه خشکاند

وی گفت: آنها معتقد بودند نمی‌توان ایران بزرگ را زیر سلطه آورد و باید آن را به چهار قسمت تقسیم کرد اما این شهید والامقام کار بزرگی کرد که شاید ۵۰ سال بعد، متوجه اهمیت اقدامات وی شویم زیرا برخی اسنادی که آمریکایی‌ها دارند هنوز طبقه‌بندی نشده است. به گفته کارشناسان آمریکایی، هفت ماه پیش از ترور سردار سلیمانی، اصرار فراوانی صورت گرفت که آمریکا دست از این کار بردارد زیرا می‌دانستند آستانه تحمل ایرانی‌ها در مورد شهید سلیمانی بسیار پایین است و برخورد جدی خواهند داشت.

معاون آموزش ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به اینکه رئیس‌جمهور آمریکا در این زمینه قانع نشد، اظهار کرد: شهید سلیمانی ریشه آنها را در منطقه خشکاند اما دشمن دست‌بردار نیست. اکنون متوجه می‌شویم که باوجود اینکه آمریکایی‌ها می‌دانستند ترور سردار سلیمانی هزینه بالایی برای آنها دارد اما همچنان در محافل خود اعلام می‌کردند که ژنرال سلیمانی باید ترور شود. با توجه به این شرایط و مطالب، گفته‌های افراد پست‌فطرت در فضای مجازی برای ما غیرقابل‌تحمل است.

سردار مولایی افزود: رهبر معظم انقلاب فرمودند که اگر جمهوری اسلامی و سردار سلیمانی در مرزها با دشمن مبارزه نمی‌کردند قطعاً باید در همدان و کرمانشاه با آنها درگیر می‌شدیم که حتماً کار سختی بود. شهید سلیمانی به‌جای اینکه در مرز کرمانشاه با دشمن درگیر شود، در عمق یک هزار کیلومتری با آنها جنگید. همه این دشمنی‌ها و شرارت‌ها به خاطر این بود که نقشه‌های آمریکا برای منطقه با هدایت‌های رهبری و ترفندهای استراتژیک شهید سلیمانی، نقش بر آب شد.

نمایش بیشتر

دیگر خبرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا