خبرخبر فوریویژهویژه سطح دو

کرج، پایتخت کتابخوانی

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرج: تلاش‌ها بر این است با گسترش فرهنگ مطالعه و کشف استعدادهای فرهنگی و ادبی گام‌های بلندی برای تبدیل کلان‌شهر کرج به پایتخت کتاب‌خوانی ایران برداشته شود.

به گزارش مشق صلح، علی احمدی با اشاره به برگزاری جشنواره زمستانه «همیاران کتاب و همراهان قلم»، گفت: این جشنواره روز گذشته به میزبانی تالار شهیدان نژاد فلاح برگزار شد.

وی گفت: تلاش‌ها بر این است که با گسترش فرهنگ مطالعه و کشف استعدادهای فرهنگی و ادبی گام‌های بلندی برای تبدیل کلان‌شهر کرج به پایتخت کتاب‌خوانی ایران برداشته شود.

معاون فرهنگی شهرداری کرج همچنین گفت: این جشنواره توسط سازمان فرهنگی ورزشی و اجتماعی شهرداری کرج (امور کتابخانه‌ها)، موسسه آبتین رسانه هنر ایرانیان و اداره کل فرهنگ ‌و ارشاد اسلامی استان البرز برپاشده و با تمام امکانات درصدد تقویت آن هستیم.

جشنواره همیاران کتاب و همراهان قلم با اهدای یک هزار جلد کتاب برای ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی به شماری از شرکت‌کنندگان پایان یافت و قرار بر این شد که با همکاری تمام دستگاه‌های اجرایی و فرهنگی البرز اهداف این جشنواره تا تحقق آن‌ها دنبال شود.

گفتنی است؛ هدف از برگزاری این جشنواره ایجاد شوق مطالعه، نویسندگی و خلاقیت در جامعه و تعمیق باورهای درست در زمینه محیط زیست، فرهنگ و ارزش‌ها است.

نمایش بیشتر

دیگر خبرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا