ویژه

کدام بیمارانِ کرونایی باید بستری شوند؟

دکتر علیرضا جانبخش با بیان اینکه شدت بیماری کرونا در افراد مختلف متفاوت است، گفت: این میان برخی افراد به علت شدت علائم و پیشگیری از وخیم‌تر شدن حالشان باید جهت مراقبت بیشتر و درمان بهتر در مراکز درمانی بستری شوند.
این پزشک متخصص، با تاکید بر لزوم مراجعه به پزشک در صورت بروز علائم کرونا گفت: افراد به محض مشاهده علائم کرونا شامل سرفه، آبریزش بینی، درد قفسه سینه، تنگی نفس، استفراغ و حالت تهوع مکرر، درد‌های عضلانی و… باید به پزشک مراجعه کنند.

دکتر جانبخش یادآور شد: با مراجعه به پزشک بررسی بهتری از وضعیت بیمار صورت گرفته و ممکن است این بین نیاز باشد که برخی افراد بستری شوند.
وی افزود: بطور معمول با انجام سی تی اسکن ریه، درصورتی که درگیری ریوی بالای ۵۰ درصد باشد، حتما بیمار بستری می‌شود.
دکتر جانبخش گفت: از طرفی اگر سطح اکسیژن خون بیمار هم کمتر از ۹۰ باشد، بستری شدن او الزامی است
این متخصص بیماری‌های عفونی یادآور شد: در این بین این امکان هست که برخی افراد که دارای بیماری‌های زمینه‌ای بوده و یا باردار هستند، با درجات پایین‌تر درگیری ریوی در مراکز درمانی بستری شوند.
آقای جانبخش به مقاومت برخی افراد نسبت به بستری شدن در مراکز درمانی اشاره کرد وافزود: برخی افراد به دلیل ترس و یا نگرانی از آلودگی بالای محیط‌های بیمارستانی از بستری شدن امتناع می‌کنند که این امر می‌تواند برای آن‌ها خطرناک باشد.
این متخصص بیماری‌های عفونی افزود: بیمارانی هستند که علائم آن‌ها بگونه‌ای است که هم می‌توانند بستری شده و هم می‌توانند در منزل روند درمان خود را طی کنند، برای این بیماران در صورت اصرار به بستری شدن در منزل، دارو‌های بیمارستانی تجویز شده و این افراد باید روزانه مراجعه کرده و آمپول‌ها و داروی مخصوص دریافت کنند، اما با گذشت چند روز در صورت عدم بهبودی و وخامت حالشان باید در بیمارستان بستری شوند.

دکتر جانبخش گفت: تعدادی از بیماران هم هستند که واقعا وضعیتشان وخیم است و به دلیل بیماری‌های زمینه یا باردار بودن و … بستری شدنشان در منزل می‌تواند خطرناک باشد و این دسته افراد باید حتما در مراکز درمانی بستری شوند.

نمایش بیشتر

دیگر خبرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا