خبرویژه سطح دو

پویش «پرچم افتخار» به‌نام شهید اقتدار

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز ضمن اعلام برنامه‌های بزرگداشت دهه‌ فجر انقلاب اسلامی در بنیاد البرز گفت: دیدار با 5 هزار نفر از ایثارگران البرزی، برگزاری مراسم میهمانی لاله‌ها و اجرای پویش «پرچم افتخار»، به‌نام شهید اقتدار از محوری‌ترین برنامه های بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز برای بزرگداشت ایام‌الله دهه‌ فجر است.

به گزارش مشق صلح، سلیمان رستمیان با گرامی داشت یاد و خاطر شهدا و ایثارگران، دهه‌ فجر را نقطه‌ای تعیین‌کننده و بی‌مانند در تاریخ ایران دانست و گفت: مردم ایران با توکل به خدا، مجاهدت، اتحاد و هم‌دلی و با رهبری امام خمینی (ره) نقطه‌ی عطفی در تاریخ ایران به وجود آوردند که باید در جهت بزرگداشت آن تلاش کرد.
وی افزود: هدف از بزرگداشت ایام دهه‌ فجر باید انتقال پیام‌ها و دستاوردهای انقلاب به مردم به ویژه نسل جوان و زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهیدان این راه و تجدیدعهد و میثاق با آنان باشد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز به حضور فعال مردم به‌ویژه ایثارگران در برنامه‌های بزرگداشت دهه‌ فجر اشاره و تصریح کرد: برگزاری مراسم‌های بزرگداشت ایام‌الله دهه‌فجر باید با مشارکت حداکثری مردم به‌ویژه ایثارگران باشد، چراکه با حضور مردم بود که شاهد به ثمر نشستن انقلاب بودیم، حمایت مردم از نظام اسلامی دستاوردهای فراوانی را برای کشور به همراه داشته و خواهد داشت و بدون تردید حضور و مشارکت قشرهای مختلف مردم به‌ویژه ایثارگران در مراسم‌های دهه‌ فجر، موجب تقویت پایه‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی خواهد شد. ایثارگران سرمایه‌ها و نماد ایثار و مقاومت این کشور هستند و باید مانند همیشه نقش‌آفرینی کنند.
وی افزود: بنیاد به‌عنوان نهادی برخاسته از دل انقلاب باید پرچم‌دار اجرای برنامه‌های دهه‌ فجر باشد، لذا در این راستا با برگزاری جلسات متعدد و با برنامه‌ریزی صورت گرفته، برنامه‌های متنوعی را با مشارکت دیگر دستگاه‌های اجرایی به اجرا درخواهد آورد.

برگزاری مراسم میهمانی لاله‌ها محوری‌ترین برنامه بنیاد شهید و امور ایثارگران در دهه فجر

مشاور امور ایثارگران استانداری البرز با اشاره به مراسم میهمانی لاله‌ها به‌عنوان محوری‌ترین برنامه بنیاد البرز برای بزرگداشت ایام‌الله دهه‌ فجر گفت: این مراسم پنج شنبه 14 بهمن ماه از ساعت 15:30 به‌طور همزمان در 157 گلزار شهدای استان برگزار و مراسم متمرکز استانی نیز در گلزار شهدای امام‌زاده محمد (ع) کرج برگزار خواهد شد.
رستمیان افزود: این مراسم با حضور خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران، مسئولین لشگری و استانی و مردم شهیدپرور برگزار و مردم و مسئولین ضمن ادای احترام به مقام شهیدان والامقام، مزار شهدا را غبارروبی و عطرافشانی و گلباران کرده و بار دیگر با آرمان‌های انقلاب اسلامی تجدید میثاق خواهند کرد.
وی ادامه داد: هدف از این مراسم تجدید میثاق امت شهیدپرور با آرمان‌های انقلاب و ادای احترام به شهدای والامقام است که باید تلاش کنیم تا این مراسم باشکوه هرچه‌تمام‌تر برگزار گردد.

دیدار با 5 هزار نفر از ایثارگران البرزی

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز در ادامه از دیدار با 5 هزار نفر از ایثارگران استان البرز خبر داد و گفت: این طرح با تأکید استاندار محترم و باهدف تکریم خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران از فردا 10 بهمن ما لغایت 10 اسفندماه با مشارکت تمامی دستگاه‌های اجرایی به اجرا درخواهد آمد، همچنین در ایام‌الله دهه فجر نیز با 48 خانواده شهید انقلاب دیدار و از این عزیزان تجلیل به عمل خواهد آمد.
رستمیان دهه فجر را فرصتی مغتنم در جهت تکریم خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران دانست و تأکید کرد: توجه به این نکته ضرورت دارد که حضور در بین خانواده‌های شهدا و ایثارگران و دیدار با این عزیزان موجب می‌شود تا دعای خیر آنان شامل حال ما شود.
وی افزود: دیدار با خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران که با عنوان طرح سپاس اجرایی می‌شود طرحی ارزشمند است که مورد تأکید مقام معظم رهبری است، مسئولین نظام با حضور در منزل ایثارگران ضمن ادای احترام و دلجویی می‌توانند به مشکلات این عزیزان رسیدگی کنند.

اجرای پویش «پرچم افتخار»؛ به‌نام شهید اقتدار

مشاور امور ایثارگران استانداری البرز در بخش دیگر به اجرای پویش «پرچم افتخار»؛ به‌نام شهید اقتدار اشاره کرد و اظهار داشت: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در ۱۷ بهمن سال ۱۳۵۹، درباره گرامیداشت ایام پیروزی انقلاب اسلامی توسط همه اقشار ملت و «نصب و اهتزاز پرچم» فرمودند: «در دهه‌ی فجر بر سَر در هر خانه‌اى پرچم بزنید، پرچم جمهورى اسلامى را در سطح شهرها و روستاها به اهتزاز در بیاورید. نشان بدهید که ملّت این خاطره را گرامى مى‌دارد.»، بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز در آستانه چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، همگام با پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری از خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران و مردم همیشه حاضر درصحنه و انقلابی استان البرز دعوت می‌کند با شرکت در این پویش و نصب پرچم مقدس و پرافتخار جمهوری اسلامی ایران از در سر در خانه‌ها، مدارس، مغازه‌ها و محل کار خود یا معابر عمومی عکس بگیرند و آن را به یکی از شهدای کشورمان که پیشگامان اقتدار ایران هستند تقدیم کرده و با هشتگ پرچم افتخار و نام آن شهید منتشر و تصاویر خود را به اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ارسال نمایند.
پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب، با تاکید بر برگزاری هرچه با شکوه تر ایام دهه فجر ۱۴۰۰ و ضمن اعلام آغاز به کار پویش «#پرچم_افتخار»، از مردم ایران به خصوص کاربران شبکه های اجتماعی دعوت کرد که از نصب پرچم ایران در سر در خانه‌ها، مدارس، مغازه‌ها و محل‌کار خود، یا معابر عمومی عکس بگیرند و آن را به یکی از شهدای کشورمان که پیشگامان اقتدار ایران هستند تقدیم کرده و با هشتگ #پرچم_افتخار و نام آن شهید عزیز منتشر کنند.

استفاده از ظرفیت رسانه ملی و فضای مجازی جهت بزرگداشت یاد شهدا و ترویج ارزش‌های انقلاب

دبیر شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان البرز به لزوم ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و ارزش‌های انقلاب در ایام‌الله دهه فجر تأکید کرد و اظهار داشت: امروز یکی از وظایف بنیاد ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و تبیین ارزش‌های انقلاب در جامعه خصوصاً در بین نسل جوان است. ایام‌الله دهه‌ فجر پر از درس‌های ایثارگری و مجاهدت برای جوانان است که باید بیان شود، دهه‌ فجر فرصتی مغتنم برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و تبیین ارزش‌های انقلاب است.
وی افزود: استفاده از ظرفیت فضای مجازی و رسانه ملی در این ایام با توجه به انتشار ویروس کرونا باید در دستور کار قرار گیرد. معرفی روایان ایثار به صداوسیما جهت بیان خاطرات و مجاهدت‌های دوران انقلاب و ساخت انواع تیزر و برنامه‌های تلویزیونی ازجمله برنامه‌هایی است که با مشارکت صداوسیمای استان به اجرا درخواهد آمد.
رستمیان در پایان تأکید کرد: افتتاح موزه شهدا در امام‌زاده محمد (ع)، تعویض پرچم‌های مزار شهدا، آذین‌بندی ادارات بنیاد، برگزاری مسابقات فرهنگی و ورزشی برای ایثارگران، تبلیغات محیطی و نواختن زنگ انقلاب در مدارس شاهد از دیگر برنامه‌هایی است که ان‌شاءالله به همت اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز و دیگر دستگاه‌های اجرایی در ایام‌الله دهه فجر در استان اجرا خواهد شد.
منبع: ایثار استان البرز

نمایش بیشتر

دیگر خبرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا