خبرخبر فوریویژهویژه سطح دو

٣٥ دوربين ثبت تخلف به جاده هاى البرز اضافه شد

معاون فنی و راه های روستایی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان البرز اعلام کرد که برای رصد تخلفات رانندگی ، ۳۵ دستگاه دوربین در جاده های این استان نصب شده است.

به گزارش مشق صلح، عادل منصور کیایی گفت: این دوربین‌ها با هدف مدیریت بهینه سرعت، ارتقای ایمنی عبور و مرور، ایجاد انضباط ترافیکی، پیشگیری از مخاطرات و کاهش تصادفات رانندگی ناشی از سرعت غیرمجاز که مهم‌ترین عمل بروز تصادفات جاده‌ای است در محورهای شریانی و اصلی استان شامل آزادراه تهران- کرج- قزوین، کرج – ماهدشت، اشتهارد- بوئین زهرا، محور قدیم کرج قزوین و محور کندوان نصب و فعال شده‌اند.

وی افزود: این دوربین‌ها علاوه بر قابلیت ثبت سرعت لحظه‌ای، سرعت متوسط خودروهای عبوری را نیز با فرمول سرعت تقسیم بر مسافت محاسبه می‌کنند برای همین رانندگان ملزم به رعایت سرعت متوسط در طول مسیر هستند.

منصورکیایی با گلایه از افزایش میزان سرقت و تخریب دوربین‌های ثبت تخلف، عنوان کرد: متاسفانه به علت سرقت و تخریب، هر ماه تعدادی از این دوربین‌ها غیرفعال می‌شوند که جایگزینی و نصب دوباره  آنها هزینه بسیار زیادی را به مجموعه راهداری تحمیل می‌کند.

وی  افزود: برای خرید و راه‌اندازی هر دوربین حداقل یک میلیارد تومان هزینه می‌شود و این امر ضرورت محافظت از این دستگاه ها  را بیشتر می کند.

استان البرز دارای یک هزارو۵۰۰ کیلومتر آزاد راه ، بزرگراه ، راه اصلی و فرعی است که ۱۸ درصد ترافیک جاده ای کشور مربوط به راه های این استان می باشد.

سالانه بیش از ۳۰۰ میلیون تردد خودرویی در جاده های البرز انجام می شود.

نمایش بیشتر

دیگر خبرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا