خبرویژه سطح دو

نياز امروز ما بستر سازى و ترویج فرهنگ ایثار و جهاد است

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: جنگ همچنان ادامه دارد، در مقطع 8ساله جنگ ما رو در رو و با اسلحه بود و امروز قلم، اندیشه و تفکر است.

به گزارش پايگاه خبرى مشق صلح، آیین افتتاحیه اردوی آموزشی و فرهنگی «شهید آوینی» با حضور خانواده های معظم شهدای مدافع حرم، نویسندگان، جمعی از یادگاران دوران دفاع مقدس، سردار یعقوب سلیمانی معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران، سید مستجاد حسینی مدیرکل ورزش و اردویی و رحیم نریمانی مدیرکل اسناد و انتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران، سلیمان رستمیان مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز و دیگر مسئولین در سالن شهید چمران دهکده آرامش اردوگاه فرهنگی و ورزشی ایثار برگزار و در پایان نیز از ترجمه کتاب «زیر درخت کاج» نوشته «معصومه رامهرمزی»، به زبان انگلیسی که به تازگی توسط سرکار خانم «می خوش» ترجمه شده و کتاب «پلاک 78» نوشته «مصطفی محمدی» رونمایی گردید.

سردار یقوب سلیمانی در این مراسم با تبریک هفته وحدت و میلاد با سعادت پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) و گرامی داشت یاد و خاطر شهدا و ایثارگران با بیان اینکه امروز مفتخریم در خدمت خانواده های معظم شهدای مدافع حرم و نویسندگان عزیز آن هم در عرصه ایثار، جهاد و شهادت هستیم، گفت: دفاع ما ادامه دارد، دفاعی که تجلی گاه حقانیت نظام و یکی از قله های رفیع تاریخ انقلاب اسلامی است، دفاع مقدسی که آیات آسمانی روی زمین هست. امروز از این گنجی که درواقع مقام معظم رهبری مدظله العالی هم به آن اشاره فرمودند هرچه استقرار و استخراج شود مطلب و حرف نو دارد.

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه قدم گاه و مقتل شهید اهل قلم «شهید آوینی» را همواره  پناهگاه و مرجعی برای ترویج فرهنگ ایثار، جهاد و شهادت دانست و تصریح کرد: اکثریت قریب به اتفاق زائرین مناطق عملیاتی و زائرین راهیان نور با مراجعه به محل مجاهدت، فداکاری، ایثارگری و از خودگذشتگی شهدا، جانبازان و رزمندگان ما در مناطق عملیاتی، زمانی که به مقتلگاه و یادمان شهید آوینی رجوع میکنند متفاوت برمیگردند.

سردار سلیمانی گفت: امروز نیاز داریم به بستر سازی برای ترویج فرهنگ ایثار، جهاد و شهادت ، جنگ ما ادامه دارد در مقطع 8ساله جنگ ما رودررو و با اسلحه بود و امروز قلم، اندیشه و تفکر است.

وی افزود:  همه ظرفیت ها را در راستای خدشه دار کردن به اندیشه امامین انقلاب و اندیشه و ارزشهای دفاع مقدس بکار گرفته اند، بستر و زیرساختی که میتواند در جهت تقابل با تهاجم، هجوم و هجمه فرهنگی ایستادگی و مقاومت کند، عزیزانی هست که باید در این بستر آموزش ببینند و فضا را مناسب ایجاد کنند، عزیزانی که باید قلم بزنند، اندیشه و تفکرکنند و مطالب را با نگاه های مختلف انشاءالله رقم بزنند.

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران در پایان با تشکر از تمامی عوامل اجرایی این کارگاه آموزشی گفت: ما ایثارهای متفاوتی را در عرصه های مختلف داریم که باید قلم زده بشوند و ترکیب و تلفیق شوند. ما اگر شهید فهمیده ها، بهنام محمدی ها و شهیده کرجوها را در دوران دفاع مقدس داشتیم امروز هم در تداوم همان حرکت شهید علی لندی ها را داریم که به نوعی تداعی گر و ادامه و استمرار همان حرکت هستند.

وی افزود: خاطره نگاری و خاطره شفاهی والدین شهدا، همسران شهدا و جانبازان همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری مدظله العالی است.

شایان ذکر است اردوی آموزشی و فرهنگی شهید آوینی از چهارشنبه 28 مهرماه با حضور 44 نویسنده نوقلم از هفت استان تهران، شهرستان‌های استان تهران، قزوین، قم، مازندران، گیلان و البرز در دو بخش خاطره نویسی و داستان نویسی با تدریس اساتید برجسته کشوری به همت اداره اسناد و انتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران به میزبانی استان البرزدر دهکده آرامش اردوگاه ایثار کردان کرج برگزار و تا جمعه 30 مهرماه نیز ادامه دارد.

نمایش بیشتر

دیگر خبرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا