خبرویژهویژه سطح دو

قيمت مرغ منجمد 5 هزار تومان كاهش يافت

ستاد تنظیم بازار اعلام کرد: مرغ منجمد با کاهش پنج هزار تومانی به قیمت مصوب کیلویی ۲۰ هزار تومان به فروش ميرسد.

به گزارش مشق صلح، در جلسه ستاد تنظیم بازار که با حضور معاون اول رییس جمهوری، وزیران جهاد کشاورزی، صمت، ارتباطات و فناوری اطلاعات و راه و شهرسازی و همچنین نمایندگان دستگاه های مختلف برگزار شد،  تصمیمات تازه ای برای کاهش قیمت مرغ منجمد گرفته شد.

بر این اساس، هیچگونه تفاوت قیمت کالاهای اساسی با قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار قابل قبول نیست و نباید اجازه داد عده‌ای سودجو و دلال در روند توزیع کالاهای مورد نیاز مردم اخلال ایجاد کنند.

در این جلسه، پس از گزارش تلاش های دولت سیزدهم برای ذخیره و توزیع کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم در ماه های اخیر تاکید شد با تصمیمات اتخاذ شده و همچنین گسترش نظام توزیع کالاها در کشور در هفته های آتی، کالاهای اساسی و مورد نیاز با سهولت و همچنین دسترسی سریع در اختیار مردم قرار گیرد.

بر اساس تصمیمات این جلسه در جهت ایجاد امنیت خاطر برای بخش خصوصی در زمینه تولید و توزیع کالاهای مورد نیاز مردم مقرر شد با ورود بخش خصوصی و استارتاپ ها در زنجیره توزیع و تولید، کالاهای مورد نیاز مردم با سهولت و رضایتمندی به دست مصرف کنندگان برسد.

همچنین پس از ارایه گزارش وزارت جهاد کشاورزی در خصوص نحوه توزیع مرغ و تخم مرغ در کشور تاکید شد با اقدامات انجام شده هیچگونه کمبودی در انبارها در خصوص تامین این دو کالای مورد نیاز مردم نباید وجود داشته باشد.

به گزارش ایرنا، براساس قیمت مصوب، قیمت هر کیلوگرم مرغ زنده بین ۲۰ تا ۲۱ هزار تومان، گوشت مرغ ۳۱ هزار تومان و هر شانه تخم مرغ ۴۳ هزار تومان تعیین شده است.

قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ در بازار بین ۳۳ تا ۳۷ هزار تومان و تخم مرغ بین ۵۴ تا ۶۴ هزار تومان است.

نمایش بیشتر

دیگر خبرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا