اقلیمخبر فوریدر شهرویژه

سرانه تخت بیمارستانی در البرز از متوسط کشور پایین تر است

استاندار البرز: این استان به لحاظ سرانه تخت بیمارستانی از متوسط کشور بسیار پایین تر است و در این زمینه در زمره استان های محروم محسوب می شود.

به گزارش پايگاه خبرى مشق صلح، عزیزاله شهبازی در نشست استانی ستاد مقابله با کرونا البرز افزود: این درحالی است که برخلاف این شرایط حتی یک بیمار از عدم وجود تخت بیمارستانی گلایه نداشته است.

وی ادامه داد: تمام اعضای ستاد استانی مقابله با کرونا همراه با زیرمجموعه خود با تمام توان پای کار هستند و این موضوع جای قدردانی دارد.

شهبازی گفت: البرز در راستای واکسیناسیون توفیقات ارزشمندی را کسب کرد و روند این امر نیز بخوبی طی می شود.

وی افزود : برای این امر تلاش های بسیاری کردیم و تمام امکانات استان اعم از بیمارستان امام خمینی (ره)، تخت های نقاهتگاهی و همچنین نیروهای انسانی کارآمد از سایر دستگاه ها و نهادها همچون هلال احمر، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و آموزش و پرورش را بسیج کردیم.

وی بیان داشت: در خصوص تامین دارو نیز در دانشگاه علوم پزشکی استان اقدامات بسیار خوبی صورت گرفت و ازاین امر حمایت های لازم را نیز داشتیم.

استاندار البرز اضافه کرد: خوشبختانه البرز روند خوبی را طی می کند و تعداد مرگ و میر ناشی از کرونا رو به کاهش است و واکسیناسیون نیز با سرعت در حال انجام است.

شهبازی افزود: رعایت شیوه نامه های بهداشتی در البرز رشد داشته ولی ضرورت دارد نظارت از طریق دستگاه های مربوطه با شدت بیشتری صورت گیرد.

وی گفت: فرمانداران استان نیز جلسات فرعی را در شهرستان ها برگزار کنند تا اجرای مصوبات استانی و ملی با حساسیت بیشتری دنبال شود.

منبع: ايرنا

نمایش بیشتر

دیگر خبرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا