خبرخبر فوریویژهویژه سطح دو

دولت بايد با مذاکره بارتحریم‌ها را از دوش مردم بردارد

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: امیدوارم رییس‌جمهوری و دولت برای رفع تحریم‌ها با تلاش و مذاکره، حق مردم را گرفته و بار تحریم ظالمانه را از دوش ملت بردارد.

به گزارش مشق صلح، محمدباقر قالیباف گفت: این نشست مصادف شده است با دهم آذر ماه روز مجلس، که در حقیقت به برکت خون شهید مدرس رضوان الله تعالی علیه است. این بزرگ مرد و عالم و روحانی متقی که بزرگترین خصصیه او،  ترس از خدا بود چون ترس از خدا داشت.  هرگز چشم غره مستکبرین و قلدرهایی چون رضاخان را برنتابید و برای عزت این ملت، برای احیای دین و سیاست و قدرت و افتخار این کشور در تاریخ افتخار آفرید.

قالیباف ادامه داد: جناب آقای رییس جمهوری،  به عنوان نماینده و خادم نمایندگان عزیز عرض می‌کنم و گواهی می‌دهم که از نزدیک با شما در این مدت دولت و با توجه به سابقه‌ای که از شما می‌دانم، در این مدت بیش از ۱۰۰ روز تلاش بسیار مجاهدانه  پرکاری داشته اید. حتی روزهای تعطیل و  پنجشنبه و جمعه‌ها جنابعالی و همکاران شما مشغول کار بوده‌اید.  واقعاً ویژگی مردمی بودن و  توجه به سفرهای استانی بسیار ستودنی است.

وی ادامه داد: البته بعضی نقدهای وجود دارد که این سفرها ممکن است تعهدات داشته باشد. اما بارها به این موضوع رسیدیم  که نفس سفر و میان مردم بودن و در دل مردم را شنیدن، نعمت بزرگی است. چرا که میزهای کاری و مسوولیت‌ها نباید ما را از مردم غافل کند و دغدغه مردم باید هر روز در وجود ما باقی بماند.

رییس مجلس شورای اسلامی افزود: این دغدغه در دل همکاران ما هم هست و برخی از نمایندگان اظهار داشتند در سفر به حوزه انتخابیه، واقعا زیر بار فشار سنگین کاری و فشار روحی و دغدغه ای که مردم دارند، این سفرها انجام می‌شود و جنابعالی در این سفرها استوارانه ایستاده اید.

قالیباف تاکید کرد: انصافاً  کار مربوط به کرونا،  کارستان بود و در دوره ای کمتر از ۷۰ روز،  ۷۰۰ جان‌باخته در روز به ۷۰ نفر برسد  که این مهم با مجاهدت دولت و همراهی مجلس میسر شد.

وی اضافه کرد: مطمئن هستم جنابعالی در حوزه سیاست خارجی و رفع تحریم با تلاشی که خواهید کرد و هم با مذاکره خوب و عزتمندانه و توافق خوب و عادلانه، حق مردم گرفته می‌شود و این تحریم ظالمانه از ملت عزیز و مقاوم برداشته شود.

قالیباف، گفت: مجلس یازدهم و دولت سیزدهم باید برای آیندگان ماندگار ومثال‌زدنی شود. همکاری ما بدون شک، مسوولانه است. مجلس حامی دولت و ناظر دلسوز یکایک وزرای دولت سیزدهم است.

رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مجلس خود را یار و یاور یکایک اعضای هیات دولت و در راس آن رییس دولت می‌داند برای حل مشکلات مردم، امروز فلسفه وجودی یکایک ما در زیر سقف مجلس و در روزی که نماد شهادت شهید مدرس است، اگر به غیر از دغدغه مردم گردهم آمدیم، به خود، ملت، دین و انقلاب ظلم کردیم.

وی افزود: مطمئن هستم که دولت هم برای تعیین اولویت‌های واقعی تلاش می‌کند. اولویت‌هایی که مردم امروز برای آن مقتدرانه ایستاده‌اند.

قالیباف با بیان اینکه باید به نظرات کارشناسی نمایندگان توجه داشت، گفت: باید نمایندگان را کارشناس امین مردم بدانیم. چرا که با همه سختی‌هایی که وجود دارد، این انتظار از مجلس است که در موضوعات مهمی در حوزه‌های بورس، معیشت مردم و اشتغال، مسکن، جوانی جمعیت وافزایش قدرت خرید مردم موثر واقع شود.

نمایش بیشتر

دیگر خبرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا