خبرخبر فوریدر شهرویژهویژه سطح دو

تمرکز مدیریت شهری بر تعامل، همکاری و انجام تعهدات

شهردار کرج: مسائل و مشکلات شهرداری و موسسه رازی باید در قالب جلسات تخصصی تر پیگیری شود تا بتوانیم اهداف پیش رو را به صورت قانونی پیگیری کنیم.

به گزارش پایگاه خبری مشق صلح، مصطفی سعیدی در نشستی مشترک با مسئولان موسسه رازی با اشاره به اینکه اراده مدیریت شهری بر حل مشکلات شهر و شهروندان است، اظهار کرد: بدون شک با همت همکاران و یاری اعضای شورا از مشکلات پیش رو عبور می‌کنیم.

وی با اشاره به مسائل فی مابین شهرداری و موسسه سرم سازی رازی ادامه داد: امروز تامین منابع مالی پروژه‌ها به دغدغه‌ای جدی برای مدیریت شهری تبدیل شده و از همین رو از موسسه رازی درخواست می‌شود تا فرصتی به شهرداری بدهد تا بتوانیم با تدبیر مسائل را حل کنیم.

سعیدی توضیح داد: مدیریت شهری در شرایط مختلف حامی موسسه رازی به عنوان یکی از سرمایه‌های ملی استان بوده و همین رویکرد را ادامه  خواهد داد.

طلب ۵۰۰ میلیارد تومانی شهرداری از دستگاه‌های دولتی
وی افزود: شهرداری حدود ۵۰۰ میلیارد تومان از دستگاه‌های دولتی طلب دارد و اگر این دستگاه‌ها به بخشی از تعهدات خود عمل کنند، شهرداری می‌تواند تعهدات خود را به سرم سازی رازی بپردازد.

این مسئول گفت: از سال ۹۴ شهرداری متعهد شده بود تا با تخصیص ۱۰۰ میلیارد تومان نسبت به احداث ساختمان واکسیناسیون در مجموعه موسسه رازی اقدام کند که اولین مناقصه آن برگزار شده است.

شهردار ادامه داد: شهرداری آمادگی دارد این مبلغ را به شرط اینکه فرایند بکارگیری پیمانکار از طریق این موسسه صورت بگیرد، پرداخت کند.

وی اضافه کرد احداث ساختمان واکسیناسیون فرایندی پیچیده و تخصصی است بنابراین بهتر است از طریق پیمانکاری که این موسسه انتخاب می‌کند صورت بگیرد.

به گفته شهردار کرج، با برنامه ریزی صورت گرفته منابع این پروژه به صورت نقدی یا واگذاری زمینی با قیمت کارشناسی شده تامین خواهد شد.

سعیدی سیرائی با بیان اینکه از موسسه رازی انتظار می‌رود شرایط اقتصادی شهرداری را هم مد نظر قرار دهد تا با همکاری دو جانبه این پروژه هر چه سریع تر احداث و به بهره برداری برسد.

تلاش مدیریت شهری بر تعامل و انجام تعهدات گذشته  متمرکز است
به گفته سعیدی، شهرداری از سال ۸۹ حدود ۵۳ واحد ۱۰۰ متری از تعاون مسکن کارکنان موسسه رازی طلب دارد و در خواست می‌شود تعامل لازم برای تحقق حقوق شهرداری در این زمینه صورت بگیرد.

وی ابراز کرد: تا کنون حدود دو میلیارد تومان از عوارض موسسه رازی تهاتر شده که از طریق این اقدامات می‌توان به افزایش تعامل بین شهرداری و موسسه رازی امیدوار بود.

شهردار کرج ادامه داد: مسائل و مشکلات شهرداری و موسسه رازی باید در قالب جلسات تخصصی تر پیگیری شود تا بتوانیم اهداف پیش رو را به صورت قانونی پیگیری کنیم.

سعیدی در پایان با بیان اینکه تلاش این دوره از مدیریت شهری بر تعامل، همکاری و انجام تعهدات گذشته متمرکز است، گفت: بدون شک اگر این تعهدات به موقع انجام می‌شد، امروز شهرداری ناچار به پرداخت هزینه های سنگین نبود و می‌توانست منابع خود را برای خدمات رسانی بیشتر به شهروندان هزینه کند.

نمایش بیشتر

دیگر خبرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا