اقلیمخبرخبر فوریویژهویژه سطح دو

تبدیل وضعیت 1337 نفر ایثارگر در استان البرز

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز در همایش مشاوران امور ایثارگران دستگاه‌های اجرایی استان با اشاره به اینکه کار احصای ایثارگران واجد شرایط در استان البرز به‌پایان رسیده است، گفت: تعداد 4984 نفر ایثارگر واجد شرایط تبدیل وضعیت در دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌های دولتی و خصوصی استان البرز شناسایی و از این تعداد احکام تبدیل وضعیت برای 1337 نفر صادرشده است.

به گزارش مشق صلح، همایش مشاوران امور ایثارگران دستگاه‌های اجرایی استان البرز  با حضور دکتر رحیمی نسب دبیر شورای مشاوران وزرا و مسئول هماهنگی در امور ایثارگران کشور، سلیمان رستمیان مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز، خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران، مشاوران امور ایثارگران در دستگاه‌های اجرایی و اصحاب رسانه در سالن آمفی‌تئاتر اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز برگزار شد.
سلیمان رستمیان در ابتدای این مراسم با گرامی داشت یاد و خاطر شهدا و ایثارگران گفت: این همایش قرار بود اسفندماه گذشته برگزار شود اما به دلیل رعایت موازین بهداشتی به امروز موکول شد.

وی هدف از برگزاری این همایش را هم اندیشی و همفکری و تبیین وظایف و تکلیف مشاوران امور ایثارگران در دستگاه های اجرایی در راستای حمایت از ایثارگران عنوان کرد و افزود: همکارانی که به عنوان مشاور در دستگاه های اجراییی منصوب شده اند باید بیش از پیش در راستای حمایت و تکریم از ایثارگران قدم بردارند.

وی با اشاره به ضرورت تعیین تکلیف وضعیت ایثارگران شاغل در ادارات و دستگاه های اجرایی و سارزمان های دولتی و بخش خصوصی اظهار کرد: قانون تبدیل وضعیت ایثارگران که مصوبه مجلس بوده به همه دستگاه ها و سازمان های اجرایی ابلاغ شده و قرار بر این بوده تا 29 اسفند 1400 تبدیل وضعیت ها به سرانجام برسد اما به دلیل کج سلیقگی بعضی مدیران دستگاه های اجرایی این امر به صورت کامل اتفاق نیفتاده است.

رییس شورای مشاوران امور ایثارگران استان البرز با اشاره به اینکه کار احصای ایثارگران واجد شرایط در استان البرز به پایان رسیده است،اظهار کرد:تعداد 4984 نفر ایثارگر واجد شرایط تبدیل وضعیت در دستگاه های اجرایی و سازمان های دولتی و خصوصی استان البرز شناسایی شده اند که از این تعداد احکام تبدیل وضعیت برای 1337 نفر صادر شده است.

رستمیان بابیان اینکه کار تبدیل وضعیت دیگر ایثارگران شناسایی‌شده در مراحل گزینش دستگاه‌هاست، ادامه داد:متاسفانه بیشتر مقاومت‌ها در راستای تبدیل وضعیت ایثارگران در لایه‌های کارشناسی است که ضرورت دارد با استفاده از مجاری قانونی در راستای توجیه مدیران کم‌کار اقدام کرد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز به موضوع ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اشاره کرد و تصریح کرد: بر اساس قانون باید یک درصد بودجه هر دستگاه به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اختصاص داده شود و کلیه دستگاه‌های اجرایی موظف به اجرای طرح سپاس (قدردانی حضوری از خانواده‌های شهدا و ایثارگران) هستند که در سال گذشته این طرح برای 3 هزار خانواده شهید در استان البرز انجام شد.

وی با اشاره به اینکه موضوع ارتقای جایگاه شغلی ایثارگران باید در دستور کار قرار گیرد، ادامه داد: بسیاری از ایثارگران عزیز در دستگاه‌های اجرایی دارای مدارک عالیه و تخصص و تعهد بسیار بالایی هستند که در شرایط مساوی با دیگر مورد کم‌لطفی قرار می‌گیرند که لازم است مدیران دستگاه‌های اجرایی از ظرفیت‌های این عزیزان که سرمایه‌های انقلاب هستند استفاده کنند.

رستمیان خاطرنشان کرد: ایثارگران سرمایه‌های های سیاسی و اجتماعی ما هستند که با دفاع از جغرافیای ارضی و سیاسی کشور، میهن عزیزمان را به جایگاه کنونی در عرصه جهانی رسانده‌اند و تکریم این عزیزان وظیفه شرعی و قانونی ماست و حمایت از ایثارگران شاغل در دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌های دولتی و خصوصی باید بیش‌ازپیش مدنظر قرار گیرد و هیچ مدیر و یا مسئولی نباید بابت خدماتی که به ایثارگران ارائه می‌دهد منتی بر آنان داشته باشد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز در پایان با اظهار گلایه از برخی برخوردها با فرزندان شهدا در ادارات و دستگاه‌های اجرایی تأکید کرد: متاسفانه گاه شاهد هستیم که در برخی ادارات چنانچه قصور اندکی از فرزند شهید و یا ایثارگری سر بزند با برخوردهای سختگیرانه مدیران روبرو می‌شود درحالی‌که در شرایط برابر چنانچه این قصور از طرف شخص دیگری صورت گیرد به‌راحتی از آن عبور می‌کنند. البته فرزندان معظم شهدا و ایثارگران عزیز نیک واقف‌اند که آنها باید بیشتر از همگان در راستای خدمت به جامعه کوشا باشند که این امر به خوبی تبیین شده است اما وظیفه مدیران اجرایی تکریم بیش از پیش ایثارگران است.

نمایش بیشتر

دیگر خبرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا