خبرخبر فوریویژهویژه سطح دو

البرز جزو ۱۰ استان اول کشور در واكسيناسيون

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی البرز با اشاره به سرعت واکسیناسیون در البرز گفت: در مقایسه با روزاهاى نخستين، واكسيناسيون افزایش قابل توجهی داشته و در این زمینه جزو ۱۰ استان اول کشور هستیم.

به گزارش پايگاه خبرى مشق صلح، جواد معظمی با اشاره به آخرین وضعیت شیوع کرونا در البرز اظهار کرد: درمقایسه با ۲۰ روز گذشته هم در تعداد بیماران بستری و هم مراجعان حضور کاهش محسوسی داشته‌ایم.

وی ادامه داد:  تعداد بیماران بستری در بخش‌های عادی و بخش‌های ویژه حدود ۵۰ درصد کاهش داشته که واکسیناسیون در این اتفاق نقش به سزایی داشته است.

این مسئول توضیح داد: بنابراین از کسانی که نسبت به تزریق واکسن مردد هستند و یا به دلایل دیگر هنوز واکسینه نشده‌اند درخواست می‌شود هر چه زودتر به نزدیک‌ترین مرکز تجمیعی مراجعه و در مقابل ویروس کرونا واکسینه شوند.

وی در پاسخ به رده سنی ای که مجاز به تزریق واکسن هستند، گفت: در حال حاضر تمام افراد بالای ۱۲ سال می‌توانند واکسینه شوند و محدودیتی در این خصوص وجود ندارد.

معظمی اضافه کرد: سرعت واکسیناسیون در البرز در مقایسه با قبل افزایش قابل توجهی داشته و در این زمینه جزو ۱۰ استان اول کشور هستیم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: خوشبختانه مشکل کمبود واکسن برکت هم حل شده و انواع واکسن برای تزریق موجود است.

نمایش بیشتر

دیگر خبرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا