اقلیمویژهویژه سطح دو

استفاده از ظرفیت های علمی و فرهنگی نخبگان در بدنه مدیریتی استان

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز در همایش تجلیل از نخبگان شاهد و ایثارگر بر استفاده از ظرفیت نخبگان شاهد و ایثارگر در عرصه‌هاى مختلف تاكيد كرد.

به گزارش مشق صلح، سلیمان رستمیان در همایش تجلیل از نخبگان و سرآمدان شاهد و ایثارگر استان البرز که با حضور محمد نبیونی رئیس بنیاد نخبگان استان البرز و دیگر مسئولین در سالن همایش‌های اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز برگزار شد گفت: نخبگان و سرآمدان شاهد و ایثارگر محصول زحمات خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران هستند که امروز با زحماتی که در دوره‌های مختلف داشته اند اهل علم، تولید علم، اندیشه و تفکر بوده و در جامعه فعال هستند.


وی افزود: در بحث فعالیت‌هایی که بنیاد در حوزه مسائل علمی و آموزشی انجام می‌دهد یکی از سرفصل‌ها که بیش از ده سال به‌عنوان یک فعالیت در بنیاد دیده می‌شود بحث حمایت از نخبگان، فرهیختگان و سرآمدانی از جامعه معظم ایثارگری هستند که توانسته‌اند در عرصه‌های مختلف علمی رشد داشته باشند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز در ادامه تصریح کرد: در سنوات گذشته اقدامات خوبی در راستای جمع‌آوری آمار و اطلاعات و همچنین دسته‌بندی و شناسایی نخبگان صورت گرفته که این امر در دو سال گذشته سرعت گرفته است. امروز ما در استان البرز مفتخر به حضور 210 نفر به‌عنوان نخبگان جامعه ایثارگری از فرزندان معظم شهدا جانبازان، جانبازان عزیز و همسران معظم شهدا و جانبازان هستیم که از این تعداد 134 آقا و تعداد 76 نفر خانم هستند. این تعداد به نسبت جمعیت کشور و آماری که بنیاد ملی نخبگان دارد کاری ارزشمند و پر اهمیت و به نسبت جمعیت جامعه هدف در دوره‌های آموزشی مختلف و جامعه آموزشی در کل کشور که در حوزه تولید علم و حوزه خلاقیت‌ها شناسایی‌شده‌اند آمار بسیار خوبی است.

رستمیان افزود: 9 نفر در 6 ماهه اول سال جاری به جمع نخبگان شاهد و ایثارگر استان البرز اضافه‌شده‌اند که این نشان از تلاش مداوم جامعه ایثارگری برای دستیابی به مسائل علمی است.
مشاور امور ایثارگران استانداری البرز در ادامه با تأکید بر اینکه می‌توان از ظرفیت نخبگان شاهد و ایثارگر در عرصه‌ها و پیشبرد اهداف مختلف استفاده کرد، گفت: ما امروز به‌عنوان متولی نخبگان شاهد و ایثارگر از شرایط موجود گله‌مندیم که هنوز سازوکاری مناسب برای استفاده از توانمندی‌های این عزیزان در بخش خصوص و دولتی و در عرصه‌های مختلف استفاده‌نشده است. باید از ظرفیت و توانمندی های علمی، فرهنگی و فردی نخبگان شاهد و ایثارگر در بدنه مدیریتی استان استفاده شود.
دبیر شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان البرز اظهار داشت: نخبگان امروز زحمات خود را به ثمر رسانده و آنچه را که باید انجام می‌دادند را انجام داده‌اند، امروز نوبت مسئولین است که از ظرفیت این عزیزان در عرصه‌های مختلف استفاده کنند. بنیاد هم باید مسیرها را به‌صورت کارشناسی پیگیری تا این مسیر منتج به یک نتیجه اثرگذار و مطلوب شود.

وی به توانایی‌های نخبگان در عرصه‌های مختلف به‌ویژه پیشبرد اهداف بنیاد اشاره و تصریح کرد: بنیاد در موضوعات مختلف ازجمله کار فرهنگی نیازمند یاری نخبگان است، یک چهارم از اساسنامه بنیاد را کار فرهنگی تشکیل می‌دهد. نخبگان می‌توانند با ایده پردازی و نظرات سازنده خود در جهت پیشبرد اهداف کمک‌حال بنیاد باشند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز بحث شهید و شهادت و تولیت آستان شهدا را مربوط به‌تمامی لایه‌های جامعه مربوط دانست و افزود: ما در تلاش هستیم تا ظرفیت‌های مثبت جامعه ایثارگری را تقویت و کمک کنیم بتوانیم از این ظرفیت استفاده کنیم، نخبگان و سرآمدان شاهد و ایثارگر هم باید در کارهای بنیاد مشارکت داشته باشند.

منبع: ايثار البرز

نمایش بیشتر

دیگر خبرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا