اقلیمخبرویژهویژه سطح دو

استان البرز 93 شهید فرهنگی و 380 شهید کارگر را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز گفت: استان البرز 93 شهید فرهنگی و 380 شهید کارگر را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

به گزارش مشق صلح، سلیمان رستمیان با گرامی داشت یاد و خاطر شهدای کارگر و شهدای معلم و آرزوی قبولی طاعات و عبادات مسلمین در ماه مبارک رمضان، با اشاره به نقش‌آفرینی کارگران در دوران دفاع مقدس گفت: در دوران دفاع مقدس، اقشار مختلف مردم با نقش‌آفرینی خود در برابر دشمن ایستادگی کردند که ازجمله این اقشار، کارگران بودند، استان البرز مفتخر است380 شهید کارگر را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
وی افزود: کارگران قشر شریف، زحمت‌کش و پرتلاش جامعه هستند که از مهم‌ترین و تأثیرگذارترین اقشار در تاریخ ایران بوده و هستند، نقش کارگران در دوران قبل از انقلاب اسلامی، مبارزه با رژیم پهلوی، بعد از انقلاب اسلامی، دوران جنگ تحمیلی و پس از جنگ تحمیلی و دوران سازندگی بسیار پررنگ و تأثیرگذار است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز در ادامه با اشاره به 12 اردیبهشت‌ماه روز معلم، شهید مطهری را نماد مجاهدت بی‌وقفه در عرصه تعلیم و تربیت دانست و تصریح کرد: 12 اردیبهشت‌ماه مجاهدتی بر پایه دانش، طهارت رفتار در کنار فرهنگی غنی ایثار و شهادت درهم‌آمیخته و مشعلی فرا راه هدایت بشریت فروزان ساخته است، به‌یقین معلمی میراث گران‌قدر انبیاست و پاسداشت مقام بافضیلت آن بر همه اهل فضل و فرهنگ و آنان که گلی از این بوستان به یادگار برده‌اند فریضه‌ای متعالی می‌باشد.
رستمیان بابیان اینکه استان البرز 93 شهید فرهنگی را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است گفت: شهدای معلم از دیگر اقشار عزیز جامعه هستند که به همه ما و جامعه اسلامی رسم شهادت و پایمردی آموختند.

وی افزود: اگر حضور، استقامت و پایمردی شهدا در دوران هشت سال دفاع مقدس نبود، امروز شاهد این همه موفقیت و سرافرازی نظام نبودیم، امروز باید قدردان خون شهدا و ایثارگری ایثارگران باشیم و با ادامه راه این عزیزان از ارزش‌های نظام و انقلاب دفاع کنیم.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز به برنامه‌های بزرگداشت روز کارگر و روز معلم اشاره و تصریح کرد: ادای احترام مسئولین به مقام شهدای کارگر و شهدای معلم، دیدار با خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران، سرکشی از مدارس شاهد استان البرز و تقدیر از معلمان و مدیران مدارس و برگزاری جلسه با مدیران مدارس شاهد ازجمله برنامه‌هایی است که به همت بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز و دیگر دستگاه‌های اجرایی به اجرا درخواهد آمد.

منبع/ ایثار استان البرز

نمایش بیشتر

دیگر خبرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا