اقلیمخبرسیاسیویژهویژه سطح دو

آيت الله حسينى همدانى: راهپیمایی اربعین نماد شکست ابرقدرت‌هاست

نماینده ولی فقیه در استان البرز گفت: پیاده‌روی اربعین هر سال لرزه بر تن آمریکا و اسرائیل انداخته و آنان را با مخارج نجومی که برای از بین بردن فرهنگ عاشورا و دور کردن مردم از مکتب حسینی می‌کنند بیچاره کرده است.

به گزارش پايگاه خبوى مشق صلح، آیت‌الله سید محمدمهدی حسینی همدانی در خطبه‌های نماز جمعه دوم مهرماه کرج با اشاره به پنجم مهرماه مصادف با اربعین حسینی، بیان کرد: علت اربعین گیری برای امام حسین علیه‌السلام طبق بیان مرحوم سید مرتضی و همچنین شیخ طوسی که در کتب شان مطرح کردند این بود که در آن روز سر مطهر سیدالشهدا به بدن شریف حضرت توسط امام سجاد علیه‌السلام ملحق شد.

وی در ادامه افزود: بنی‌امیه که می‌خواستند با حذف فیزیکی امام و بعد دفن شهدای کربلا بدون نام و نشان و علامت همه آثار نبوت و امامت را از بین ببرند با حماسه‌ای که اهل‌بیت در شام درست کردند و با برگشت کاروان به کربلا و اقامه عزا و بعداً تأکید ائمه علیهم‌السلام بر زیارت مخصوص امام حسین علیه‌السلام در اربعین همه نقشه‌های شومشان به هم خورد و از بین رفت و خود اربعین چراغ دیگری برای هدایت و دستگیری افراد شد.

اربعین عامل حرکت پرقدرت جبهه مقاومت در منطقه و بلکه دنیا است

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز بابیان اینکه اربعین عامل حرکت پرقدرت جبهه مقاومت در منطقه و بلکه دنیا است، اذعان کرد: آن نیروی مستحکمی که در برابر جبهه کفر و به‌خصوص ایادی منفورش مثل داعش و جبهه النصره ایستادند، مجاهدان و مبارزان تربیت‌شده مکتب اربعین بودند که در زندگی آن‌ها تحقیق کنید این مطلب را باور خواهید کرد.

آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه بابیان اینکه همه با تأسی به امام حسین علیه‌السلام روحیه انقلابی و خسته نشدن از مبارزه با ظلم و فساد داشتند، گفت: این همان حرارتی است که رسول خدا فرمود: «إنّ لِقَتلِ الحُسینِ حَرارَهً فی‏ قُلوبِ المُؤمِنینَ لاتَبرُدُ اَبَداً». شهادت حسین علیه‌السلام حرارتی را در قلب مؤمن ایجاد کرد که تا قیامت سرد نمی‌شود. آتشی که حکایت از رابطه قوی امام با محبین و پیروانش دارد و همین ارتباط باعث رشد و کمالات شیعیان در آشنایی عمیق با معارف دین و عمل در عرصه‌های دیگر شده است.

وی در ادامه خاطرنشان ساخت: محبت به حسین علیه‌السلام است که موجب تکرار اجتماع بزرگ شیعیان در هرسال در کنار مضجع شریف حضرت شده و خوف و هراسی در دل جبهه رو به اضمحلال ستمگران انداخته و خواب را از چشمانشان گرفته و آنان را وادار به انواع واکنش نسبت به این حرکت عظیم و شیعه‌ی متحد کرده است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز بابیان اینکه راهبرد استکبار جهانی مهار و کنترل شیعه است، تصریح کرد: استکبار جهانی برای این کار در سال‌های اخیر تلاش فراوانی کرد تا بین ایران و عراق به‌عنوان مرکز تشیع اختلاف بی اندازند، بحث عرب و عجم راه انداختند و برعلیه ایران با استفاده از رسانه و هنر و … اقدام کردند و حتی عراق را تهدید کردند که روابطش را با ایران توسعه ندهد، اهل سنت عراق را از ایران ترساندند. مردم عراق را از تشکل‌های مردمی که با الگو گیری از ایران به وجود آورده بودند ترساندند. تا امروز که به برکت اربعین بصیرت بخش، شیعیان همه ترفندهای مستکبرین را خنثی کرده‌اند.

راهپیمایی اربعین نماد شکست ابرقدرت‌هاست

آیت‌الله حسینی همدانی با تأکید بر اینکه این پیاده‌روی هم شورآفرین است و هم آگاهی‌بخش، عنوان کرد: پیاده‌روی اربعین هرسال لرزه بر تن آمریکا و اسرائیل انداخته و آنان را با مخارج نجومی که برای از بین بردن فرهنگ عاشورا و دور کردن مردم از مکتب حسینی می‌کنند بیچاره کرده است. حضور عظیم مردم در این سال‌های اخیر گذشته از این‌که جلوه‌ای از قیام آخرالزمان دارد، اما نماد شکست ابرقدرت‌هاست؛ و ابرقدرت‌ها را در این مقطع زمانی خوار و ذلیل کرده است.

وی در ادامه تأکید کرد: خون حسین بن علی است که در منطقه تولید قدرت کرده و روح سازش‌ناپذیری را در دل‌ها زنده کرده و استکبار و ایادی‌اش را زمین‌گیر کرده و همه این‌ها با حضور در اربعین این قدرت و توانمندی تثبیت می‌شود؛ و خلاصه این حرف‌ها آن طنین خوش سردار دل‌ها است که فریاد می‌زند ما ملت امام حسینیم و البته نباید این ظرفیت عظیم اربعین را دریکی دو روز خلاصه کرد و در تمام ایام سال بهره نبرد. باید طراحی و برنامه‌ریزی کرد و استفاده بیشتری کرد.

خطیب نماز جمعه کرج بابیان اینکه جلوات پیاده‌روی اربعین بسیار و پر از نکته است، یادآور شد: پیاده‌روی اربعین یعنی تجربه زندگی کردن در دوره تحقق حکومت مهدوی. حکومتی که مردم جهان را از یوغ ستمگرانِ مفسد خارج خواهد کرد و عدالت و آزادی را جایگزین و مسیر هدایت، سعادت، معنویت و حیات طیبه برای بشر را فراهم خواهد کرد.

آیت‌الله حسینی همدانی بابیان اینکه در اربعین دیپلماسی فرهنگی به‌عنوان رکن چهارم دیپلماسی که ایران مبدأ آن بود محقق می‌شود، تأکید کرد: اربعین شکاف‌های قومیتی که دشمنان مکتب اهل‌بیت علیهم‌السلام به‌خصوص صهیونیست‌ها و عربستان دنبال می‌کنند و در حوزه جنگ نرم با تأسیس شبکه‌های مختلف که اخیراً نیز فعال‌شده‌اند و افغانستان اینترنشنال و آذربایجان اینترنشنال راه انداخته‌اند را خنثی می‌کند و از بین می‌برد.

هیچ کاری جایگزین راهپیمایی اربعین نمی‌شود / با برپائی جلسات متمرکز و حفظ دستورالعمل‌ها عزاداری‌ها برگزار شود

وی افزود: این تذکر هم لازم است که این روزهایی که توفیق نداریم در کربلا باشیم و حسرت می‌خوریم و هیچ کاری جایگزین راهپیمایی اربعین نمی‌شود اما می‌توان با برپائی تجمعات و جلسات متمرکز با حفظ دستورالعمل‌ها عزاداری کرد تا قسمتی از سوزش دل را تسکین داد. خدای تعالی همه ما را از شیعیان و محبان و موالیان حسین علیه‌السلام قرار دهد.

نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان البرز در بخش دیگری با اشاره هفته دفاع مقدس، بیان کرد: هفته گذشته به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس مباحثی را مفصل راجع به دفاع مقدس و فعالیت‌هایی که عزیزان ما در نیروهای نظامی و انتظامی و همچنین بسیج مردمی و مردم داشتند و اینکه چه وظیفه‌ای را برای آینده داریم عرض کردم و تکرار نمی‌کنم اما این نوبت هم به خاطر حضور عزیزان سپاه و بسیج در جمع نمازگزاران به‌صورت رسمی چون هر هفته حاضرند اما امروز نمادین آمدند به مناسبت هفته دفاع مقدس، از همه عزیزان تشکر و قدردانی می‌کنم و خدا قوت میگویم.

آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه افزود: در بعد از دوران دفاع مقدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و در کنارش بسیجیان بزرگوار در عرصه‌های مختلف کشور که موردنیاز بود حضور فعال و چشمگیر داشتند و اخیراً در مسئله مواسات و مبارزه با این ویروس منحوس و تشکیل و برپایی مراکز بهداشتی و درمانی فعالیت‌های چشمگیری دارند من به‌نوبه خودم از طرف همه مردمی که باید تشکر کنند و می‌کنند از شما قدردانی و سپاسگزاری می‌کنم و امیدوارم در این مسیری که قدم برداشتید و برمی‌دارید استوارتر و پرتوان‌تر و قوی‌تر عمل کنید و خدای تعالی به شما اضعاف مضاعف پاداش و جزای خیر عنایت کند.

سخنرانی رئیس‌جمهور در اجلاسیه سازمان ملل محکم و از روی موازین انقلابی و ارزشی بود

وی در بخش دیگری از بیانات خود بابیان اینکه چند جمله راجع به فعالیت‌های اخیر رئیس‌جمهور و تشکر از ایشان عرض کنم، گفت: اولاً: سخنرانی ایشان در اجلاسیه سازمان ملل که به‌صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، محکم و از روی موازین انقلابی و ارزشی، مواضع عزت‌آفرین ایران در موضوعات مختلف که بر اساس عقلانیت و تعامل هست را بیان کردند. البته دشمنان هم ناراحت شدند. چهره منفور آمریکا را ترسیم و از فلسطین شفاف دفاع کردند.

امام‌جمعه کرج در ادامه افزود: مطالب ایشان درباره برجام چون با نگاه به منافع ملی و به‌دوراز باورهای غلط، ایراد شد کاملاً منطبق بر موازین بود. خصوصاً راجع به مسائل هسته‌ای و اینکه ایران به مذاکره‌ای راضی است که تحریم‌ها را بردارد. البته صهیونیست‌ها را عصبانی کرد که مجبور به عکس‌العمل شدند و خزعبلاتی را سر هم کردند که نمی‌دانم دنبال کردید یا نه که رئیسشان حرف‌هایی را زد؛ و رئیس‌جمهور آمریکا هم در سخنرانی پر از دروغش برعلیه ایران حقد و کینه خودش را برای بار چندم نشان داد. ما هم ضمن حمایت از رئیس‌جمهور محترم در مواضع متین و محکمی که گرفتند بیان مرحوم شهید بهشتی را تکرار می‌کنیم که‌ای سران کفر و پلیدی و تبعیض و جنایت، از ما عصبانی باشید و از این عصبانیت بمیرید.

عضویت ایران در سازمان همکاری‌های شانگهای تأثیرات فراوانی بر اقتصاد ایران خواهد داشت

آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه اظهار داشت: مسئله عضویت دائم ایران در سازمان بین‌المللی همکاری‌های شانگهای که مدت‌ها عده‌ای غرب‌زده آیه‌ی یاس می‌خواندند و می‌گفتند به خاطر نپیوستن ایران به FATF آنان ایران را نمی‌پذیرند که به حمدالله با درایت دولت محترم تحقق پیدا کرد و ایران عضو دائمی شد که تأثیرات فراوانی بر اقتصاد ایران و منطقه خواهد داشت، چون ایران فقط در یک فقره‌اش می‌تواند کالاهای تولیدی خودش را در بازاری که سه میلیارد نفر جمعیت دارد عرضه کند؛ و قدرت سیاسی و امنیتی ایران در مقابل بیگانگان را بالا می‌برد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: علت هم این بود که دیدند دیپلماسی کشور از حالت انفعال و توجه صرف به کدخدا خارج‌شده و بنا بر تعامل با کشورهای منطقه و به‌خصوص شرق و دیگر کشورهای دنیاست، حاضر به همکاری شدند؛ و این مطلب هم آمریکا و صهیونیست‌ها و گاوهای شیرده را عصبانی کرد؛ چراکه ایران موفق شد انحصار غرب را بشکند و یک‌قدم دیگر در مسیر ایجاد اتحاد بین کشورها بردارد؛ و دروغ بودن انزوای ایران در مجامع بین‌المللی را آشکار کند. آنچه مسلم است این است که به فضل الهی آمریکا در حال افول و منزوی شدن و رژیم غاصب در حال نابودی کامل است.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز تأکید کرد: نکته قابل‌تحسین دیگر تشکیل جلسه شورای عالی آموزش‌وپرورش بعد از 10 سال بود که با ریاست ایشان برگزار شد و مطالبی راجع به سند تحول بنیادین و عدالت آموزشی تا رسیدن به وضع مطلوب بیان شد و مصوباتی هم داشت که نسبت به همه موارد تشکر و قدردانی می‌کنم.

نمایش بیشتر

دیگر خبرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا