اقلیمویژهویژه سطح دو

آمادگی بیست شرکت دانش بنیان برای استقرار در کارخانه نوآوری البرز

مقدمات امضای قرارداد با بیست شرکت دانش بنیان و فنآور برای استقرار در کارخانه نوآوری در حال انجام است و اولین گروه از این تیم های فناورانه ، فعالیت خود را در کارخانه نوآوری و صنایع خلاق البرز آغاز کرده اند.

به گزارش مشق صلح، راضیه کریمی معاون تجاری سازی کارخانه نوآوری و صنایع خلاق البرز با اعلام این خبر گفت: در فاز اول کارخانه نوآوری و صنایع خلاق البرز نزدیک به هشت هزار متر مربع آماده بهره برداری شده و امکان استقرار حدود ۵۰ شرکت دیگر در قالب گروه های فناور و نوآور در مجموعه فراهم شده که با استقرار شرکت های طرف قرارداد، ایجاد اشتغال دانش بنیان در سطح استان البرز، مورد توجه جدی قرار می گیرد.

وی افزود: اگر چه اولویت استقرار در این مجموعه، با شرکت های دانش بنیان و گروه هایی فعال در حوزه فناوری و نوآوری به ویژه در مسائل شهری مانند موضوعات زیست محیطی است اما امکان استقرار دیگر گروه ها و افراد فعال در دیگر زمینه ها نیز فراهم شده است.

معاون کارخانه نوآوری و صنایع خلاق البرز با اشاره به ارائه کلیه خدمات مورد نیاز شرکت های فعال در کارخانه در همین مکان با هدف جلوگیری از تردد های غیر ضرور به تهران و کرج افزود: رایزنی با برخی از مراکز اداری و دولتی، همچنین دیگر مراکز خدماتی مانند پیشخوان خدمات دولت برای فعالیت در کارخانه نیز انجام شده که به زودی استقرار آنها نیز آغاز خواهد شد.

راضیه کریمی گفت: با هدف حمایت از طرح های نوین و کاربردی و سرعت بخشی به اجرای طرح های اشتغال زا ، امکان استقرار برخی از فعالیت های خاص به شکل رایگان در فضای کارخانه را نیز فراهم شده است.

نمایش بیشتر

دیگر خبرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا