خبرخبر فوریویژهویژه سطح دو

آماده باش نیروهای مسلح

معاون اول رییس جمهور تأکید کرد: نهادهای عمومی و نیروهای مسلح در صورت نیاز و تا زمان قطع زنجیره شیوع اومیکرون برای کمک به وزارت بهداشت و کادر درمان آمادگی های لازم را در نظر بگیرند.

معابه گزارش مشق صلح، جلسه روسای کمیته های تخصصی کرونا به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

در این جلسه که رییس دفتر رییس جمهور، وزیران بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش و همچنین سایر مسئولان مربوطه حضور داشتند، وزارت بهداشت گزارشی از آخرین رنگ بندی کرونایی، میزان بستری ها و فوتی های ناشی از شیوع سویه اومیکرون و پوشش واکسیناسیون ارائه کرد.

همچنین در ادامه وزارت بهداشت با اشاره به وضعیت آمادگی بیمارستان ها در ابتدای پیک ششم، وضعیت فعلی تخت های فعال بیمارستان ها، میزان اشغال تخت های بیمارستانی با بیماران کرونایی، گزارشی از تعداد تخت های موجود و وضعیت نیازمندی های تخت های بیمارستانی در استان های کشور به ویژه در زمان شیوع سویه اومیکرون ارائه کرد و اعضای جلسه تأکید کردند با تخصیص اعتبارات لازم نیازمندی های کشور برای از بین بردن مشکل کمبود تخت های بیمارستانی به ویژه در زمان شیوع سویه جدید اومیکرون و همچنین رسیدن به سرانه های استاندارد تخت بیمارستانی هر چه سریعتر برطرف شود.

محمد مخبر در این جلسه تأکید کرد: در صورت نیاز و تا زمان قطع زنجیره شیوع اومیکرون نهادهای عمومی و نیروهای مسلح برای کمک به وزارت بهداشت و کادر درمان آمادگی های لازم را در نظر بگیرند.

در این جلسه همچنین وضعیت پوشش واکسیناسیون در کشور به ویژه تزریق دز یادآور در بین گروه های سنی هدف و زیر ۱۸ سال مطرح و پیشنهادات کمیته علمی مورد بحث قرار گرفت.

در این جلسه همچنین اعلام شد که روند فوتی های ناشی از بیماری کرونا در افرادی که واکسن نزده اند ۱۰ برابر کسانی است که واکسیناسیون خود را تکمیل کرده اند و ضروری است تا افراد واکسن نزده برای ایجاد ایمنی در جامعه و عدم ایجاد مشکلات برای مردم روند واکسیناسیون خود را آغاز کنند.

بررسی وضعیت تأمین مالی و تجهیزات بیمارستان ها به ویژه بخش های بستری ویژه نوجوانان و کودکان از دیگر مباحث این جلسه بود که دکتر مخبر دستور داد هر چه سریعتر اعتبارات لازم برای حل مشکل بیمارستان ها و کادر درمان به ویژه در ایام شیوع کرونا اختصاص یابد.

نمایش بیشتر

دیگر خبرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا