اقلیمخبر فوریویژهویژه سطح دو

آلودگي هواى البرز جدى است

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز با اشاره به ادامه آلودگی هوا و شرایط ناسالم برای تمام گروه ها گفت: تمام دستگاه های اجرایی استان موظف به جدی گرفتن مصوبات کارگروه اضطرار آلودگی هوا هستند.

به گزارش مشق صلح، ابوالفضل فانی با تاکید بر تمدید مصوبات ششمین نشست کارگروه اضطرار آلودگی هوا، افزود: تمام دستگاههای اجرایی موظف هستند در روز پنجشنبه ۱۱ آذرماه جاری، به استناد بند (ث) دستورالعمل « اعمال ممنوعیت ها و محدودیت های موقت زمانی، مکانی و نوعی در شرایط اضطرار آلودگی هوا» با مرخصی تمام افرادی که دارای مشکلات تنفسی و قلبی هستند و همچنین مرخصی اولیای کودکانی که به مهد کودک می روند موافقت کنند.

وی اظهار داشت: تسریع در روند انتقال و ساماندهی واحدهای ریخته گری در شهرک های صنعتی اشتهارد و کوثر، جلوگیری از تردد وسایل حمل و نقل عمومی آلاینده و تمام فعالیت های عمرانی که سبب تشدید آلودگی هوا می شوند، از مهمترین مواردی است که در شرایط آلودگی هوا باید لحاظ شود.

فانی گفت: اطلاع رسانی و هماهنگی برای تعطیلی موقت واحدهای صنعتی  و مراکز موثر در تشدید آلودگی هوا از جمله معادن شن و ماسه و معادن کوهی، ریخته گری و واحدهای تولید بتن آماده و کارخانه تولید آسفالت، ممنوعیت استفاده از سوخت مایع در نیروگاه منتظرقائم فردیس و صنایع مجاور کلانشهر کرج و تامین سوخت گاز مورد نیاز نیروگاه ها، اطلاع رسانی برای خودداری از فعالیت های ورزشی اعم از انفرادی و گروهی و باشگاهی در محیط های باز و همچنین جلوگیری از سوزاندن شاخ و برگ درختان و بقایای محصولات کشاورزی و باغی از دیگر  مصوبات کارگروه اضطرار آلودگی هوا به شمار می رود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز نیز اعلام کرد که بر اساس آخرین اعلام ایستگاه های سنجش آلودگی هوای استان، شاخص بر خط کیفیت هوا در شامگاه روز چهارشنبه در تمام شهرستان های استان به جز اشتهارد و طالقان در وضعیت ناسالم برای تمام گروه ها قرار دارد و وضع کیفی هوا در وضعیت قرمز است.

فردین حکیمی افزود: بر همین اساس شاخص آلودگی هوا در شهرستان های فردیس، ساجبلاغ ، کرج و نظر آباد به ترتیب بر روی اعداد ۱۸۱، ۱۸۱، ۱۸۵ و ۱۶۵ قرار دارد.

استان البرز دارای ۹ ایستگاه سنجش آلودگی هوا است.

نمایش بیشتر

دیگر خبرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا