خبرخبر فوریویژهویژه سطح دو

آخرین وضعیت شاخص بورس

شاخص کل بازار بورس تهران امروز (شنبه، ۷ اسفندماه) با پنج هزار و ۵۱۳ واحد کاهش، در ارتفاع یک ‌میلیون و ۲۸۲ هزار واحدی قرار گرفت.

به گزارش مشق صلح، در ادامه معاملات امروز بازار سهام (بورس و فرابورس) بیش از هفت میلیارد و ۲۷۵ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۹۵ هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال و در بیش از ۵۵۱هزار و ۸۶۳ نوبت معامله شد.

در ادامه معاملات بورس تهران بیش از پنج میلیارد و ۲۵۷ میلیون سهم، حق‌تقدم واوراق بهادار به ارزش ۳۰ هزار و ۲۳۷ میلیارد ریال و در ۳۴۵ هزار و ۸۸۴ نوبت معامله شد.

همچنین شاخص کل (هم‌وزن) با ۷۹۸ واحد کاهش به ۳۲۹ هزار و ۵۰۹ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با ۵۰۰ واحد افت به ۲۰۶‌هزار و ۴۰۰ واحد رسید.

شاخص بازار اول، ۶ ‌هزار و ۸۷۳ واحد و شاخص بازار دوم، ۲ هزار و ۳۳۸ واحد کاهش داشتند.

علاوه بر این در بین همه نمادها، پتروشیمی پردیس (شپدیس) با ۸۲۷ واحد، پتروشیمی نوری (نوری) با ۶۲۱ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با ۲۱۲ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری غدیر (وغدیر) با ۱۹۸ واحد، کالسمین (فاسمین) با ۷۹ واحد، مس شهید باهنر (فباهنر) با ۷۲ واحد و آهنگری تراکتورسازی(خاهن) با ۶۹ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس همراه شدند.

در مقابل فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با یک هزار و ۱۷۳ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۸۰۰ واحد، بانک ملت (وبملت) با ۷۴۶ واحد، ایران خودرو (خودرو) با ۷۰۲ واحد، بانک تجارت (وتجارت) با ۴۵۳ واحد، سایپا (خساپا) با ۳۷۶ واحد، بانک صادرات ایران (وبصادر) با ۳۷۲ واحد، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) با ۳۵۶ واحد و گروه بهمن (خبهمن) با ۲۷۹ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس داشتند.

برپایه این گزارش، امروز نماد ایران خودرو (خودرو)،‌ سایپا (خساپا)، بانک ملت (وبملت)، پالایش نفت تهران (شتران)، ملی صنایع مس ایران (فملی)، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) و پالایش نفت اصفهان (شپنا) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه یک میلیارد و ۶۳۶ میلیون برگه سهم به ارزش سه هزار و ۶۰۳ میلیارد ریال دادوستد شد.

شاخص فرابورس نیز امروز بیش از ۴۵ واحد افزایش داشت و به ۱۷ هزار و ۶۳۳ واحد رسید.

در این بازار ۲ میلیارد و ۱۸ میلیون برگه سهم و اوراق مالی به ارزش ۶۵ هزار و ۱۳ میلیارد ریال داد و ستد شد، تعداد دفعات معاملات امروز فرابورس بیش از ۲۰۵ هزار و ۹۷۹ نوبت بود.

نمادهای پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، پلیمر آریا ساسول (آریا)، پویا زرکان آق دره (فزر)، صنعتی مینو (غصینو)، زغال سنگ پرورده طبس (کزغال)، خدمات پتروشیمی قائد بصیر (شبصیر)، صنایع پتروشیمی تخت جمشید (شجم)، صنایع شیمیایی کیمیاگران امروز (شکام) و توسعه مولد نیروگاهی جهرم (بجهرم) با تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس همراه بودند.

همچنین فرابورس ایران (فرابورس)، بیمه اتکایی ایرانیان (اتکای)، توسعه سامانه نرم افزاری نگین (توسن)، شرکت سرمایه گذاری صباتامین (صبا)، فرآورده های غذایی و قند چهارمحال (قچار)، توسعه خدمات دریایی و بندری سینا (حسینا)،  پخش البرز (پخش) و پتروشیمی مارون (مارون) تاثیر منفی بر شاخص فرابورس داشتند.

نمایش بیشتر

دیگر خبرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا